Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Marval: bo z zewnętrznego też można zająć oba pasy.
W ogole to 'zajmowanie zewnętrznego pasa przed zjazdem' to dla mnie trochę bzdura, bo nie ma określone ile wcześniej trzeba to zrobić, a jak się zjeżdża z wewnętrznego to i zewnętrzny się na chwilę zajmie wiec wszystko w porządku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Marval: bo z zewnętrznego też można zająć oba pasy.

W ogole to 'zajmowanie zewnętrznego pasa przed zjazdem' to dla mnie trochę bzdura, bo nie ma określone ile wcześniej trzeba to zrobić, a jak się zjeżdża z wewnętrznego to i zewnętrzny się na chwilę zajmie wiec wszystko w porządku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@trzy_razy_rzezucha: Skoro się zjeżdża tylko z prawego, to po co w takim razie są dwa pasy za rondem? Nigdy nie spotkałeś się z prawo skrętem z dwóch pasów na dwa pasy za skrzyżowaniem które potem schodzą się do jednego?
@spere: bez sensu że to rodno nie było turbinowe, w ogóle że nie robią rond turbinowch gdzie się da.

@Marval: uważam, dlatego to zajmowanie zewnetrznego przed zjazdem do mnie nie przemawia. wystarczy patrzeć na drogę.
@trzy_razy_rzezucha: ale ty i inni mi nic nie tłumaczcie z łaski swojej.

nie skręcasz w prawo z lewego pasa


jak obie drogi mają dwa pasy a znaki pionowe nie zabraniają to mogę skręcić i
@Marval: a co jeśli tam gdzie żółta strzałka, byłaby ciągła linia, czyli z prawego pasa mozna tylko w prawo, tak jak na rondzie turbinowym? To wtedy czyja jest wina? Czerwony pojechal prosto, a mial jechac w prawo, wiec przecial ciagla linie, wiec zmienil pas ruchu, z drugiej strony zielona trajektoria miala go z prawej strony. Ktory artykul w tej sytuacji jest mocniejszy? Bo logika podpowiada, ze czerwony zdupił, bo wtedy malowanie
@hpiotrekh: Nie uważasz ze zajmowanie lewego pasa zjeżdżając z zewnętrznego jest - delikatnie mówiąc - bez sensu :)?


@Marval: Jeśli tak sądzisz, to oddaj prawo jazdy w Wydziale Komunikacji w Urzędzie Miasta, w którym mieszkasz - proszę :)

A tak na serio, jest sens i przeraża mnie, jak ludzie jeżdżą po tym rondzie.
Ronda klasyczne, na których stosuje się zasadę, że mozna je objechać dookoła każdym pasem, ale zjechać tylko z zewnetrznego nie powinny mieć przed wjazdami segregowanych kierunków jazdy przez znaki poziome! Tutaj jest pies pogrzebany i to jest błąd w tym przypadku. Wprowadza to w błąd kierowców a w przepisach drogowych wszystko powinno być albo czarne albo białe a nie "na domysły". Jak dla mnie oznakowanie zaprojektowane przez idiotę. Sama idea rond klasycznych
@Crea: a mogę tobie odesłać?
albo podam ci namiar gdzie tak zrobię a ty wezmiesz policję to mi wlepią mandat, dobra?

https://www.google.pl/maps/@52.1425979,21.0245553,3a,57.3y,351.25h,80.33t/data=!3m6!1e1!3m4!1s44KwT-zqCpEWPD1beGiplg!2e0!7i16384!8i8192?hl=pl&authuser=0

zapraszam na to rondo o 16 i spróbuj skręcać z zewnętrznego a nie tak jak ta srebrna skoda, jak dwie duże ulice jadą w to samo miejsce, blokują to rondo a wewnętrznym pasem można częściowo ominąć ten szajs. teoretyku z #!$%@? XD
Serio ma sens taki manerw?


@Marval: Tak ma, nie stwarzasz zagrożenia na drodze i nikomu nie zajedziesz drogi. Tam nie ma dużego natężenia ruchu, aby nie móc wykonać tego manewru. Idzie to zrobić bez stresu.
@Marval: Miałby sens, gdyby za rondem lewy pas się nie kończył, tylko był tam np. lewoskręt. Albo prawoskręt powodujący, że prawy pas się blokuje, a my jedziemy dalej. W przedstawionej sytuacji, gdy lewy pas się od razu kończy, a prawego nic nie blokuje, faktycznie jest to bez sensu. Na obrazku masz sytuację ze Szczecina, gdzie zjeżdża się z zewnętrznego pasa ronda na lewy pas drogi wylotowej.
Pobierz unmonitoredalias - @Marval: Miałby sens, gdyby za rondem lewy pas się nie kończył, ty...
źródło: comment_6yYfE1ALjbIf7XtfKXNCZyXTpz5TBqpw.jpg