Wpis z mikrobloga

#factorio #factoriofabrykazboza

1. Czy możecie podesłać mi blueprint tego skrzyżowanioronda? Obecnie lecę na takich, ale nie można na nich zawracać i ciąglę muszę na końcach dodawać i usuwać ronda.

2. Jak usprawnić rozładunek pociągu? Mam 3 wagony, jest dość ciasno i zależy mi na tym, żeby podajniki w jakiś sposób od razu zapełniały cały taśmociąg, a nie tylko rozdzielaczem na końcu (wtedy nie da się uzyskać pełnego paska)
Tak to obecnie wygląda https://i.imgur.com/TBykHI8.png. Ile potrzebuję podajników masowych, żeby zapełnić cały niebieski pasek?

3. Czy jeśli na stacji odbierającej chcę odebrać 2 wagony żelaza i 1 miedzi, to podajniki filtrujące są dobrym rozwiązaniem? Puszczam wtedy dwa standardowe pociągi 1+3 i raz rozładowuję jeden wagon, a raz dwa, a reszta leci gdzieś indziej. Jest jakieś lepsze rozwiązanie poza dodawaniem drugiej stacji zaraz obok pierwszej, albo jakaś dziwna przebudowa stacji ładującej?

4. Jaka jest optymalna odległość między torami w dwóch kierunkach? Ja używam 8 (gdzie jeden tor to 2 kratki), ale wydaje mi się to za dużo.
Noct - #factorio #factoriofabrykazboza 

1. Czy możecie podesłać mi blueprint tego ...

źródło: comment_xY6xXk2v6YNvdQ3KLhXBAG420x6Jfar2.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Noct:
1. Nie psuj sobie gry, jak dla mnie od sprawdzonych gotowców lepsze są własne, źle działające rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Wagon można (a nawet trzeba) rozładowywać z dwóch stron a jak nie chcesz rozdzielacza to zawsze możesz spróbować zrobić gdzieś "zawijaska" na taśmie i skierować połowę surowca na drugą stronę taśmy.
3. Masowe podajniki filtrujące działają dobrze, możesz na rozdzielaczach ustawić też filtr surowca.
  • Odpowiedz
1. Nie psuj sobie gry, jak dla mnie od sprawdzonych gotowców lepsze są własne, źle działające rozwiązania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Stashqo: Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym zdaniem.
  • Odpowiedz
Ile potrzebuję podajników masowych, żeby zapełnić cały niebieski pasek?


@Noct:
2. Od tego mamy Factorio Wiki i kalkulator.
https://wiki.factorio.com/Inserters

Inserter w zależności od technologii ma różną ładowność (ilość itemów zabieranych naraz). Zakładam, że skoro masz niebieskie belty, to masz i maksymalna technologię od inserterów.

Mają też różna przepustowość w zależności od przypadku użycia. Nas interesuje rozładunek, czyli sekcja chest-to-belt, gdzie mamy informację, że stack inserter jest w stanie wykładać 12.86 itemów/s
  • Odpowiedz
3. Czy jeśli na stacji odbierającej chcę odebrać 2 wagony żelaza i 1 miedzi, to podajniki filtrujące są dobrym rozwiązaniem? Puszczam wtedy dwa standardowe pociągi 1+3 i raz rozładowuję jeden wagon, a raz dwa, a reszta leci gdzieś indziej. Jest jakieś lepsze rozwiązanie poza dodawaniem drugiej stacji zaraz obok pierwszej, albo jakaś dziwna przebudowa stacji ładującej?


@Noct: Wolna Twoja wola. Jak się okaże, że nie będzie to dobrze działać, to się
  • Odpowiedz
4. Jaka jest optymalna odległość między torami w dwóch kierunkach? Ja używam 8 (gdzie jeden tor to 2 kratki), ale wydaje mi się to za dużo.


@Noct: Zależy co mas na myśli mówiąc "optymalna". Różne rozwiązania widziałem - np. takie, gdzie między torami były jeszcze panele słoneczne. Zależy też, czy robić ruch lewo, czy prawostronny. Generalnie wydaje mi się, że to subiektywna kwestia.
  • Odpowiedz
@Noct:

1.Ronda są złe z zasady. Z wielu powodów, ale głównie dlatego, że pociągi nie jadą cały czas jedną trasą obliczoną na starcie, tylko co jakiś czas ją wyliczają i dostosowują się do sytuacji. Gdy takie wyliczenie trafia się na rondzie i pociąg chce na nim zawrócić to w sprzyjających okolicznościach po prostu zakleszczy rondo i wszystko stanie. Tylko skrzyżowania. Jeśli chcesz mieć punkt do zawrócenia, zrób na bocznym wyjściu po
DanteTooMayCry - @Noct: 

1.Ronda są złe z zasady. Z wielu powodów, ale głównie dla...

źródło: comment_lmXWHqZmQrsOBBKc7eMTAdtKlIaTBeJd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zakopiak: między torami trzymam długie słupy, na środku skrzyżowań wrzucam radar.
@DanteTooMayCry: zależało mi tu na proporcji, bo akurat stacja z zielonymi obwodami, więc proporcja 1-2 żelazo-miedź. Ale chyba faktycznie zrobię 4 wagonowe. Chciałem mieć wszędzie identycznej długości (chyba, że będę robił oddzielną linię). Czy muszę teraz zmieniać wszystkie semafory? Obecnie na torach mam semafor co 4 segmenty pociągu (loko i 3 wagony).

Czyli moje skrzyżowanie będzie najlepsze generalnie? Spróbuję
  • Odpowiedz
@Noct:

zależało mi tu na proporcji


I tak pociąg wypakowuje i jedzie dalej, robiąc zapasy, więc to czy masz proporcje czy nie, nie ma znaczenia.

Czy muszę teraz zmieniać wszystkie semafory? Obecnie na torach mam semafor co 4 segmenty pociągu (loko i 3 wagony).


Nie musisz. Oczywiście byłoby lepiej, ale nie musisz. Jak masz roboty i budowałeś wszystko równo to wystarczy postawić semafory na jednym odcinku, zrobić BP, sprzątnąć czerwonym printem
DanteTooMayCry - @Noct: 

 zależało mi tu na proporcji

I tak pociąg wypakowuje i ...

źródło: comment_tgNu2RV7uTRtQEPY6A2mvrzlsdrOqL0o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Noct: W specyficznych warunkach może być korkogenne, jeśli taki przypadek zauważysz to trzeba wymienić 8 semaforów potrójnych w środku (bez tych zewnętrznych) na pojedyncze w tym korkogennym miejscu. Ale to naprawdę specyficzne warunki, więc bardzo rzadkie.

  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: Mirku dwa Xy mi wkleiłeś, dasz radę T podesłać? Albo zalinkuj proszę gdzie to znalazłeś, bo factorioprints mi się wykrzacza przy szukaniu czegokolwiek
  • Odpowiedz
@Noct: I tak będą latać od Ciebie wolniej przez długi czas. Dopiero jak zaczniesz masowo wysyłać rakiety to będą latać szybciej.

Coś się nie skopiowało :/, łap:


Ale za długie robisz. Jak widzisz radary się nie pokrywają, masz na środku dziurę. Zrobiłeś 12 słupów od radaru do radaru. 8 jest na styk, jeśli są idealnie maksymalnie rozstawione. Jak wypada Ci w takim miejscu coś innego i nie chcesz zjazdu to wystarczy
  • Odpowiedz