Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałabym prosić o radę.

Niedługo kupuję swój pierwszy samochód, no ale szczerze powiedziawszy, kompletnie się na tym nie znam. Wiem, że znajdzie się tu kompletna masa przeróżnych specjalistów z wiedzą na każdy temat, którym się nudzi w sobotni poranek, więc liczę chociaż na kilka wpisów. Chodzi mi nawet o proste rady typu- na co szczególnie zwracać uwagę podczas oglądania samochodu, jak nie dać się podejść zasprytnemu panu handlarzowi ( jeszcze na widok samotnej kobiety to chyba rozpali ognisko zacierając rękami), w co wtopić kasę przed zakupem.
Bo żeby nie było, że jestem leń i chce żerować na waszej dobroczynności, już trochę sama spędziłam czasu na internetowym researchu i wiem co nieco o diagnostykach, vinie itp. ale wiadomo to nie to samo co żywa i aktualna wiedza na ten temat w waszych głowach, bo ja wyszukiwałam info ogólnie z pocyzji laika, więc:)

Mój fundusz na samochód to mniej więcej 6k. Na sam zakup, bo wiem że czeka mnie jeszcze koszt przerejestowania, wymiany oleju, być może naprawa jakiś drobnych usterek, oraz przegląd i zakup OC w zależności od tego czy będzie potrzeba czy nie. Dużo czy mało to dla Was, nie wiem, dla mnie sporo i szkoda by mi było wtopić tę kasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I teraz Panowie ( i Panie specjalistki !) najważniejsze, chce żeby mój pierwszy samochód był moja totalną fanaberią, czymś co mi da przyjemność, a nie satysfakcję rozumnego wyboru na lata tzn. mój wybór padł na peugeot 206 cabrio, i już znalazłam ciekawą ofertę od pana handlarza na OtoMoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiedzcie proszę, na co zwrócić uwage, o co go pytać i kiedy ma mi się zaświecić czerwona lampka, mówiąca zadzieraj kiecę i #!$%@?? Bo szczerze powiedziawszy, jak ja tam pojadę i zobaczę ten samochód, to cudo, to pewnie to co będzie mi mówił pan handlarz to jedno, a ja zaślepiona pięknem tego peugeota po prostu go kupię xd (emocjonalność wygra z rozumem xd)
Najgorsze jest to że mało jest tego typów aut w parametrach które mnie interesują (tzn najekonomiczniejszych) czyli w gazie, silnik 1.6, rocznik 2005, lakier czarny xd i nie ma w czym przebierać, jeśli chodzi o oferty.

Proszę też trzymajcie kciuki w środę jeśli możecie xd mam egzamin praktyczny z prawka( teoria zdana wczoraj bezbłędnie) i nie, nie mam już 18 lat (stara dupa niestety).

Wiem, że w cabrio dużą rolę odgrywa działający dach. I jakaś belka :d Coś jeszcze?

#samochody #motoryzacja #pomocy #rozowepaski #zakupy #handlarze #pytanie
  • 68
@rozowy_pasek_z_okresem: budżet masz tak mały że cokolwiek kupisz co będzie się nadawało do jazdy ( hamowało skręcało jechało prosto i nie zostawiało więcej niż dwa ślady ) to należy to kupić, 6 k to jest budżet na wyposażenie kuchni w sprzęt agd w małym mieszkaniu celując w średnią półkę ( tak dla porównania)
z cabrio można patrzeć w sumie chyba tylko na 206 tki bo to była popularna konstrukcja i najszybciej