Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałabym prosić o radę.

Niedługo kupuję swój pierwszy samochód, no ale szczerze powiedziawszy, kompletnie się na tym nie znam. Wiem, że znajdzie się tu kompletna masa przeróżnych specjalistów z wiedzą na każdy temat, którym się nudzi w sobotni poranek, więc liczę chociaż na kilka wpisów. Chodzi mi nawet o proste rady typu- na co szczególnie zwracać uwagę podczas oglądania samochodu, jak nie dać się podejść zasprytnemu panu handlarzowi ( jeszcze na widok samotnej kobiety to chyba rozpali ognisko zacierając rękami), w co wtopić kasę przed zakupem.
Bo żeby nie było, że jestem leń i chce żerować na waszej dobroczynności, już trochę sama spędziłam czasu na internetowym researchu i wiem co nieco o diagnostykach, vinie itp. ale wiadomo to nie to samo co żywa i aktualna wiedza na ten temat w waszych głowach, bo ja wyszukiwałam info ogólnie z pocyzji laika, więc:)

Mój fundusz na samochód to mniej więcej 6k. Na sam zakup, bo wiem że czeka mnie jeszcze koszt przerejestowania, wymiany oleju, być może naprawa jakiś drobnych usterek, oraz przegląd i zakup OC w zależności od tego czy będzie potrzeba czy nie. Dużo czy mało to dla Was, nie wiem, dla mnie sporo i szkoda by mi było wtopić tę kasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I teraz Panowie ( i Panie specjalistki !) najważniejsze, chce żeby mój pierwszy samochód był moja totalną fanaberią, czymś co mi da przyjemność, a nie satysfakcję rozumnego wyboru na lata tzn. mój wybór padł na peugeot 206 cabrio, i już znalazłam ciekawą ofertę od pana handlarza na OtoMoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiedzcie proszę, na co zwrócić uwage, o co go pytać i kiedy ma mi się zaświecić czerwona lampka, mówiąca zadzieraj kiecę i #!$%@?? Bo szczerze powiedziawszy, jak ja tam pojadę i zobaczę ten samochód, to cudo, to pewnie to co będzie mi mówił pan handlarz to jedno, a ja zaślepiona pięknem tego peugeota po prostu go kupię xd (emocjonalność wygra z rozumem xd)
Najgorsze jest to że mało jest tego typów aut w parametrach które mnie interesują (tzn najekonomiczniejszych) czyli w gazie, silnik 1.6, rocznik 2005, lakier czarny xd i nie ma w czym przebierać, jeśli chodzi o oferty.

Proszę też trzymajcie kciuki w środę jeśli możecie xd mam egzamin praktyczny z prawka( teoria zdana wczoraj bezbłędnie) i nie, nie mam już 18 lat (stara dupa niestety).

Wiem, że w cabrio dużą rolę odgrywa działający dach. I jakaś belka :d Coś jeszcze?

#samochody #motoryzacja #pomocy #rozowepaski #zakupy #handlarze #pytanie
  • 68
Z tego co piszesz, to wiedzę masz fatalna. Lepeij kogoś ogarnij. Uwielbiam jak ktoś pisze, czeka mnie wymiana oleju, filtrów, usterek. To jakbym napisał, hej szukam kompa do 2k, bo wiem ze misze wymienić klawiaturę, dysk twardy, jeden wiatrak i taśmę
@PanKracy582 przecieka, woda leci kanalikami w przednich słupkach albo przy drzwiach, na skutek braku serwisowania kanaliki są przytkane, zimą woda nie zdąży splynac z powodu przytkania, zamarza, zwiększa swoją objętość, kanalik pęka, nie widać różnicy bo woda odpływa, w sumie nawet lepiej bo już nie zatkanym kanałem, ale już po blasze - auto rdzewieje. Mało ludzi którzy potrafią to serwisować, jeszcze mniej właścicieli którzy cokolwiek robią. Szyberdach w starym samochodzie to pułapka.
@rozowy_pasek_z_okresem: jak bym miał kupić 206 cabrio w lpg to wolałbym Matiza, Tico czy Cinquecento. Wybrałaś chyba najgorszy samochód jaki się tylko dało. Mimo to spoko, co kto lubi. Jeden lubi zapach pomarańczy a drugi jak mu nogi śmierdzą. Powodzenia i udanych zakupów. Pierwszy raz będziesz się cieszyć jak go kupisz a kolejny jak go sprzedasz jakiemuś frajerowi za 2500 zł (tzn. frajerce bo absolutnie żaden facet nigdy by tego nie
@Pangia: tak mógłbyś napisać o połowie wyposażenia. Nie kupuj z kilmą, elektrycznymi szybami, centralnym, absem :) Tylko nawet jak Ci przyjdzie uzerać się z szyberdachem to i tak zazwyczaj jest to duzo tańsze niż naprawa klimy (a każdy krzyczy, z chce auto z klima). Aha, kiedyś miałem problem z wodą w bagażniku. Rozumiem, że mam nie kupować samochodu z bagażnikiem? ;)
@rozowy_pasek_z_okresem: nie smuć się. To jest moja opinia. Gusta są różne ale zapytam. Czy ty widzisz tam jakąkolwiek proporcję? Jakikolwiek zamysł stylistyczny? Widzisz tam jakiekolwiek walory użytkowe? O mechanice się nie wypowiadam. Samochód technicznie ma swoje wady i zalety. Do tego zauważ że VW Golf z lat 90. w cabrio jest wart więcej niż to. Wiesz dlaczego? Bo to #!$%@? jas najrzydszy samochód w historii motoryzacji. No może konkurować z Fiatem
@rozowy_pasek_z_okresem: Przepraszam za ostry język ale chcę cię uratować. Nakręciłem się. Miłego dnia i udanego zakupu. Sam zakup to zawsze loteria. Kup gorszy samochód (model) ale w lepszym stanie celuj w górne rejony cenowe za dany model ale obetnij te ewidentnie przepałowane z ceną
@jaroslaw_madry: To jest po prostu newralgiczny punkt i tyle. Z klimy ludzie częściej korzystają, no to i częściej ją serwisują. Dla większości szyberdach to zbędny bajer, więc kładą na niego lagę, dopóki nie leje się woda z niego.
"kto #!$%@? to zaprojektował i kto to #!$%@? kupił?"


Nadal się zastanawiam i nasuwa mi się kilka odpowiedzi.

1. Zaprojektował jakiś pedał, kupiła słodka debilka za kasę jakiegoś frajera (czytaj faceta albo tatusia)
2. Zaprojektował jakiś geniusz celując w bezguścia klientek jak w dalszej części zdania, kupiła słodka debilka za kasę jakiegoś frajera (czytaj faceta albo tatusia)
@rozowy_pasek_z_okresem: