Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałabym prosić o radę.

Niedługo kupuję swój pierwszy samochód, no ale szczerze powiedziawszy, kompletnie się na tym nie znam. Wiem, że znajdzie się tu kompletna masa przeróżnych specjalistów z wiedzą na każdy temat, którym się nudzi w sobotni poranek, więc liczę chociaż na kilka wpisów. Chodzi mi nawet o proste rady typu- na co szczególnie zwracać uwagę podczas oglądania samochodu, jak nie dać się podejść zasprytnemu panu handlarzowi ( jeszcze na widok samotnej kobiety to chyba rozpali ognisko zacierając rękami), w co wtopić kasę przed zakupem.
Bo żeby nie było, że jestem leń i chce żerować na waszej dobroczynności, już trochę sama spędziłam czasu na internetowym researchu i wiem co nieco o diagnostykach, vinie itp. ale wiadomo to nie to samo co żywa i aktualna wiedza na ten temat w waszych głowach, bo ja wyszukiwałam info ogólnie z pocyzji laika, więc:)

Mój fundusz na samochód to mniej więcej 6k. Na sam zakup, bo wiem że czeka mnie jeszcze koszt przerejestowania, wymiany oleju, być może naprawa jakiś drobnych usterek, oraz przegląd i zakup OC w zależności od tego czy będzie potrzeba czy nie. Dużo czy mało to dla Was, nie wiem, dla mnie sporo i szkoda by mi było wtopić tę kasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I teraz Panowie ( i Panie specjalistki !) najważniejsze, chce żeby mój pierwszy samochód był moja totalną fanaberią, czymś co mi da przyjemność, a nie satysfakcję rozumnego wyboru na lata tzn. mój wybór padł na peugeot 206 cabrio, i już znalazłam ciekawą ofertę od pana handlarza na OtoMoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiedzcie proszę, na co zwrócić uwage, o co go pytać i kiedy ma mi się zaświecić czerwona lampka, mówiąca zadzieraj kiecę i s--------j? Bo szczerze powiedziawszy, jak ja tam pojadę i zobaczę ten samochód, to cudo, to pewnie to co będzie mi mówił pan handlarz to jedno, a ja zaślepiona pięknem tego peugeota po prostu go kupię xd (emocjonalność wygra z rozumem xd)
Najgorsze jest to że mało jest tego typów aut w parametrach które mnie interesują (tzn najekonomiczniejszych) czyli w gazie, silnik 1.6, rocznik 2005, lakier czarny xd i nie ma w czym przebierać, jeśli chodzi o oferty.

Proszę też trzymajcie kciuki w środę jeśli możecie xd mam egzamin praktyczny z prawka( teoria zdana wczoraj bezbłędnie) i nie, nie mam już 18 lat (stara d--a niestety).

Wiem, że w cabrio dużą rolę odgrywa działający dach. I jakaś belka :d Coś jeszcze?

#samochody #motoryzacja #pomocy #rozowepaski #zakupy #handlarze #pytanie
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prawy_Kacper: no i zaszufladkowałeś mnie i to całkiem niecelnie, współczuję tym Twoim klientom, którym robisz to samo, a potem w efekcie proponujesz coś zupełnie w nie ich guście a potem te gusty jeszcze oceniasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak po pierwsze jak możesz oceniać cudzy gust, i na jakiej podstawie uznajesz, że Twój jest lepszy? Bo się bardziej znasz? ale to gust xD

Jak już chcesz
  • Odpowiedz
@jaroslaw_madry: pewnie, że tak, dlatego mimo wszystko będę celować w tego peugeota. Będę nim jeździć normalnie do pracy, niewiem jaki to wychodzi przebieg na rok, ale nawet jeśli nie jest to dużo, a mogę zaoszczędzić dwa razy tyle (gaz vs cena benzyny) na każdym km to i tak to zrobię xd Benzyna nie wchodzi w grę, chyba że jak pisali inni, tylko po to żeby zrobić tam lpg po zakupie.
  • Odpowiedz
@Decista: słyszałam takie opinie, i równie tyle samo słyszałam odwrotnych. Właściciele diesli mówią o dieslach, że są super, właściciele benzyniaków, że benzyniaki i pozostali o gazie, że gaz. Wieć wg mnie jedynym prawdziwym i wiarygodnym stwierdzeniem jest fakt, że każdy samochód się psuje, i do każdego trzeba dokładać na przestrzeni lat, nieważne na czym jeździ... a na gazie przynajmniej zaoszczędzę na te naprawy :)
  • Odpowiedz
@jaroslaw_madry: teraz rozumiem, dzięki. No jest mniejszy bagażnik, ale dla mnie wielkość bagażnika akurat dużej roli nie gra, bo do pracy dużo bagaży nie biorę, a raz na rok jak będę jechać gdzieś dalej to wynajmę przyczepkę jeśli będzie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli nieduży wydatek to wezmę go pod uwagę. Vin i dane wezmę jak powiedziałeś, dzięki za sensowną uwagę. co do obejrzenia samochodu
  • Odpowiedz
@rozowy_pasek_z_okresem: b--ń boże, żadne bmw i audi w tej cenie, najlepsze będą grzybowozy, typu lanos, punto, może polo, te auta sporo traciły na wartości i były tanie w zakupie, także powinno ci się udać dostać jakiś zadbany egzemplarz, to że nie będziesz miała żadnej frajdy z jazdy, trudno
  • Odpowiedz
@rozowy_pasek_z_okresem: Nie idź w cabrio, jak już 206, to klasyczną. Po drugie weź tatę/wujka/kolegę, nawet jeśli nie będzie się super znał to zawsze to inaczej przy zakupie, byle tylko nie by napalony na zakup - to ma być osoba z chłodną głową, która będzie widziała minusy danego auta (przy okazji zbijając cenę). Po trzecie nie napalaj się, daj sobie czasu, chociaż wiadomo, że auto za 6 tys. nowe nie będzie,
  • Odpowiedz
@rozowy_pasek_z_okresem: SPOKO. PRZYJMUJĘ KRYTYKĘ. Zasłużyłem na nią. Nie chodziło mi o to, że ja tak cię zaszufladkowałem, tylko, że inni tak zrobią a właśnie, być może niezasłużenie. Moja krytyka, mega agrsywna, była krytyką tego, w moim mniemaniu, totalnie z-------o samochodu, a nie twojej osoby. Myślałem "kurcze, dziewczyno nie idź tą drogą". Ale spoko pojechałaś mi bo na to zapracowałem. Przyjmuję na klatę i życzę udanego zakupu samochodu. Jak już kupisz
  • Odpowiedz
@rozowy_pasek_z_okresem: Ja jestem z Gdańska i tutaj to dopiero jest bieda + drogo. Ale sam 206 to wdzięczne autko, ogólnie francuzy mają złą opinię, a przynajmniej oferują wygląd, który nie starzeje się nawet po 20 latach od produkcji i dużo bogatsze wyposażenie niż VAG z tych samych roczników/w podobnej cenie. Wiem, że tam są bardzo udane silniki HDI (diesla), ale pewnie będziesz szła w benzynkę.
  • Odpowiedz
@rozowy_pasek_z_okresem: warto zwracać uwagę czy nie ma przedmuchów (wyciągasz miarkę oleju i przyglądasz rękę do dziury, jak wieje to znaczy że problemy z silnikiem). Dodatkowo trzeba sprawdzić działanie hamulca (czy w ogóle hamuje), czy nie zostawia śladów płynów pod silnikiem.
  • Odpowiedz
że kobiety same się tak szufladkują i kupują małe zdebilałe autka krzyczace: "jestem bezmuzgą dziewczyną, nie umiem jeździć, nie mam gustu ani aspiracji"

Przepraszam za ostry język ale chcę cię uratować.


@Prawy_Kacper: Przed samym sobą?
  • Odpowiedz