Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy trening z łancuchami, 10x2 box squat + 20x1 Deadlift.

Poszło bardzo gładko, lekko bym powiedział, chyba przez to że spałem 11 godzin :P Tym razem łańcuchy zamiast gum. W siadach do tego Cambered bar.
Co taka sztanga powoduje? Przede wszystkim wymusza przeogromną stabilność, uczy trzymania napięcia o wiele bardziej niż inne sztangi, ogranicza szybkość, bo non stop lata do przodu do tyłu. Zmniejsza także zaangażowanie góry pleców (upper back) i zwiększa pracę brzucha oraz posterior chain.

W siadach mam też głupi nawyk patrzenia w dół przy fazie ekscentrycznej ale powoli staram się to eliminować. Bo przy dużym ciężarze po prostu upper back puszcza gdy kierujemy głowę w dół.

Miałem kupować maszynę do Reverse Hypers, ale chyba najpierw kupię nową klatkę z monoliftem bo #!$%@? mnie już to ciągłe łażenie ze sztangą.

Trening

Box squat + chains 10x2 137kg + 70kg chains
Speed pull 20x1 160kg + 70kg chains
Hise SSB shrugs 3x30
Back extension 45degree bench 4x10

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Dzisiejszy trening z łancuchami, 10x2 box squat + 20x1 Deadlift.

Pos...
  • 12
do tej klatki nie dołożysz haków od monoliftu?


@beefislife: Wiesz co, chciałbym wytrzymalszą klatkę:) Do tego chciałbym poszerzoną na dole abym mógł jeszczeee szerzej do siadów stawać. A tą sobie zostawie, postawie ją na bok i będę miał dodatkowe stanowisko :) O ile jakoś to zmieszczę na moich kilkunastu metrach kwadratowych lol.