Wpis z mikrobloga

@sezan:

a powyżej 140km/h na autostradzie to "potencjalny morderca"


Nikt go nie krytykował za prędkość. Problem w tym, że idiota z suva nie potrafi jeździć bezpiecznie z większą prędkością. Skoro na autostradzie obowiązuje limit 140 km/h to on nie ma żadnego p----------o prawa na poganianie kogoś, kto wyprzedza. A za hamowanie przed maską to powinien stracić prawko.
  • Odpowiedz
Daj mu szansę się wytłumaczyć.


@Matan_Jagiz: Pewnie byłoby to coś w stylu:

Spokojnie jechałem sobie szybko ale bezpiecznie 180km/h, kiedy BEZPOŚREDNIO* przede mną NAGLE* wyskoczył ten gość BEZ KIERUNKOWSKAZU* i wlecze się 140km/h! Mrugałem do niego, ale nie chciał zjechać (pod tira)! Widzisz więc, że to jego wina! Jak go wyprzedziłem, postanowiłem uświadomić mu jak wielkie zagrożenie wywołał, więc zahamowałem do zera na środku autostrady, ryzykując wywołanie karambolu w którym mogło zginąć kilkadziesiąt osób.

* dobrze, że pamiętam jeszcze te kilka przepisów - pomyślał tłumaczący się
  • Odpowiedz
@CREATE_USER: Po latarniach widać, że trzyma odstęp 3-4 sekundy od tira. Bardzo dobre zachowanie OP-a, oby takich więcej a mniej tych, którzy myślą, że wyprzedzanie lewym 140km/h to blokowanie pasa i biedny jaśniepan przylepiony do lewego jest "Zmuszony" :( zwolnić.

@TwojStaryToKorniszon: czyli facet jadący przepisowo ma wyłączyć tempomat i to żaden problem żeby puścić typa co z--------a nieprzepisowo i wcisnąć hamulec lub zdjąć nogę z gazu to już wielki problem. Fuck logic.

@miczal: co ma do tego przegląd? Nawet nowym samochodem zrobiłbym to samo co OP, dla bezpieczeństwa mojego, pasażerów i ludzi jadących przepisowo a nie dla wygody gościa,
  • Odpowiedz
@fredperry: Gość się zagotował i przesadził z reakcją, ale OP to taki typowy Janusz autostrad. Trzy pasy, prawy wolny, ale trzeba środkiem, bo hehe prawy dla tirów. I przecież nikt mnie nie może wyprzedzić, bo jadę 140, a więcej nie można. To cyk na lewy 250 metrów przed tirem. Przecież nie przepuszczę nikogo, bo ja jadę, a też nie przyspieszę, bo nie. Albo nie spojrzał w lusterko, albo spojrzał i
  • Odpowiedz
@sirbober czemu strzepic ryja? Napisałem tylko że jeździsz nieprzepisowo i sam na siebie wrzucasz nagranie za które ktoś na upartego mógłby Cię dojechać. Nie pisze tego złośliwie, ale jeśli nie znasz podstawowej zasady ruchu drogowego to współczuję


@kaziu12: bzdury piszesz. Jeździ prawidłowo, zaczął manewr z odpowiednim zapasem. Problem jest jedynie w debilu w SUVie, który nie potrafi szybko jeździć - bo to nie polega tylko na wciskaniu gazu w
  • Odpowiedz
140 km/h ustawione na tempomacie. Na prawym wolniejsze samochody, więc jadę środkowym, proste.

@sirbober: suviarz o-----ł manianę, ale ty kolego nie powinieneś tak robić. To jest ostatnio zmora jak kierowcy są przyklejeni do środkowego pasa.


@Krupier: kuźwa, jaką manianę? Miał skakać jak jakiś p------y dres z pasa na pas, może 5 metrów za tirem?
Manewr wykonany prawidłowo, z zachowaniem bezpiecznej odległości.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: A może błyskał bo przez OPa musiał awaryjnie hamować, ledwo się uratował z poślizgu i dopiero co udało mu się wrócić na lewy pas? tego nie wiemy. EOT


@CREATE_USER: jeśli musiał awaryjnie hamować, to tylko dlatego że nie potrafi jeździć.
  • Odpowiedz
@sezan: Nie, potencjalny morderca to koleś któremu o--------a, bo przez kogoś musiał zwolnić. W Niemczech za coś takiego strata prawka na kilka miesięcy + badania psychologiczne, i bardzo słusznie.

@fredperry szkoda z nimo dyskutować. Przecież gdyby OP wjechał mu przed maskę, migałby światłami wcześniej. Miga dopiero w momencie, kiedy OP jest dobre kilka sekund na lewym pasie i prawie kończy wyprzedzanie, znaczy się potrafi z---------ć, ale przewidzieć sytuację przed
  • Odpowiedz
@enron: Ziomeczku, cokolwiek byś napisał na wykopie i tak znajdzie się ktoś, kto się przypieprzy. Szkoda ryja strzępić na "specjalistów". Zaczyna się robić klimat jak na elektrodzie.
  • Odpowiedz
@enron: tak, ma skakać z pasa na pas, na tym polega wyprzedzanie, nie na jechaniu >140km/h z myślą, że każdy ma mu zjeżdżać bo ma naklejkę "lewy pas to nie kółko różańcowe".

Ja nigdy nie mam problemu z tym, jak to mówisz, skakaniem. A skoro ja to robię płynnie i bezpiecznie to zakładam, że każdy kierowca z jakimś już doświadczeniem też potrafi to zrobić.
  • Odpowiedz
@sirbober: yyy? Gdzie ja coś takiego napisałem? Ty wszystko wykonałeś prawidłowo, jedynie bym się czepił jechania środkowym pasem, spokojnie można, a nawet trzeba, prawym.
  • Odpowiedz
@enron: tak, ma skakać z pasa na pas, na tym polega wyprzedzanie, nie na jechaniu >140km/h z myślą, że każdy ma mu zjeżdżać bo ma naklejkę "lewy pas to nie kółko różańcowe".


Nie kolego, nie na tym polega bezpieczna jazda na autostradzie. Bezpieczna jazda na autostradzie ma być płynna, a kierowca ma przewidywać w miarę możliwości co może się dziać na drodze.

Jak ja jadę 140 i dojeżdżam do TIRa, widząc równocześnie jakieś auto jadące dojeżdżające do niego prawym pasem to zakładam, że może postanowić go wyprzedzić i przygotowuję się na ewentualne hamowanie. A nie o---------m cyrk z mruganiem światłami (pomijam już logikę - niby co miał OP zrobić w momencie gdy p---b mu mrugał? wjechać w TIRa?)... Ten w SUVie nie umie jeździć, a już na pewno nie umie jeździć szybko - gdy ostro łamiesz przepisy, powinieneś przewidywać dużo bardziej do przodu niż inni uczestnicy dróg, bo oni mają prawo założyć że nikt nie jest tak p------y by z---------ć ponad
  • Odpowiedz
Nie kolego, nie na tym polega bezpieczna jazda na autostradzie. Bezpieczna jazda na autostradzie ma być płynna, a kierowca ma przewidywać w miarę możliwości co może się dziać na drodze.

Jak ja jadę 140 i dojeżdżam do TIRa, widząc równocześnie jakieś auto jadące dojeżdżające do niego prawym pasem to zakładam, że może postanowić go wyprzedzić i przygotowuję się na ewentualne hamowanie. A nie o---------m cyrk z mruganiem światłami (pomijam już logikę - niby co miał OP zrobić w momencie gdy p---b mu mrugał? wjechać w TIRa?)... Ten w SUVie nie umie jeździć, a już na pewno nie umie jeździć szybko - gdy ostro łamiesz przepisy, powinieneś przewidywać dużo bardziej do przodu niż inni uczestnicy dróg, bo oni mają prawo założyć że nikt nie jest tak p------y by z---------ć ponad miarę.


@enron: ale ja to wiem. ¯\_(ツ)_/¯

No to naucz się jeździć, bo tacy "szybcy i wściekli" tylko stanowią zagrożenie. Na 99% nie potrafisz zachować bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów - trochę jazdy po niemieckich autostradach, gdzie są fotoradary wysyłające laurki za jazdę zbyt blisko poprzedzającego pojazdu pewnie by Cię trochę wyprostowało ( ͡
  • Odpowiedz
@Krupier: Ej no, mi już zdiagnozowali tutaj, że nie wiem co to lusterko wsteczne, w zabudowanym nie przekraczam 50 km/h, a powyżej 140 km/h na autostradzie jeżdzą mordercy... Także ten... :D
  • Odpowiedz
@sirbober: spoko, ja cię rozumiem. Też kilka razy miałem sytuację, że zacząłem manewr wyprzedzania na autostradzie, za mną pusto (a sprawdzam zawsze kilka razy), wjeżdżam na lewy pas, jadę te 140km/h (więcej mój przemieszczacz z bólem wyciąga) i nagle pojawia się ON! Cały w dresie (często po prostu mentalnym) i n--------a jak autystyk długimi. Bo ON JEDZIE, nie przepraszam, TO ON WYPRZEDZA bo w jego definicji wyprzedzanie to ciągła jazda
  • Odpowiedz
@sirbober: Będzie 500zł za nie wskazanie kierowcy.
Dwa takie zgłoszenia miałem w tym jeden z tira i oba zostały umorzone ze względu na nie wykrycie sprawcy. Właściciele auta zostali ukarani tylko mandatem za nie wskazanie kierującego.
  • Odpowiedz