Wpis z mikrobloga

@RubinWwa: bez przesady, z 30 da radę spokojnie 10-15 odłożyć. Można to inwestować, pomnożyć. Wystarczy, by po 1.5 roku kupić średnie auto za 150-200.
Oczywiście, jesli ktoś marzy o furze za 5 mln to nie tędy droga, trzeba efektywniej pomnażać majątek.
  • Odpowiedz
@uhu8: Po 1.5 roku kupic srednie za auto 150-200? xD No chyba mieszkajac z mamusia xD 10-15 odlozyc jak sie nic nie robi oprocz splacania kredytu na mieszkaniu, jedzeninu i wakacjach.
  • Odpowiedz
Po 1.5 roku kupic srednie za auto 150-200? xD No chyba mieszkajac z mamusia xD 10-15 odlozyc jak sie nic nie robi oprocz splacania kredytu na mieszkaniu, jedzeninu i wakacjach.


@RubinWwa: kwestia priorytetów w życiu. Jak ktoś nie potrafi spiąć dupy i się ograniczyć w skromych wydatkach do 15k to sorry, nie zasługuje na lepsze życie niż emerytowany angielski piłkarz co przehulał kasę przed końcem kariery
  • Odpowiedz
@uhu8: Najsmieszniejsze ze 30k to jest jakies top 0.5% zarabiajacych w polsce, 15k to top 1%, a wiec top 1% kraju nie stac na kupienie nowego auta klasy premium typu Audi czy BMW.
  • Odpowiedz
@RubinWwa: ogólnie auto za 200k jestem w stanie zrozumieć, o ile ma posłużyć kilka lat a nie jako kaprys wieczoru.
Generalnie będzie miało więcej udogodnień, małych rzeczy sprawiających, że podróż będzie wygodniejsza/bezpieczniejsza/mniej męcząca.
Miałem okazję pojeździć ostatnie pół roku autem za 140-150, na prawdę przesiadając się do służbowego mojej żony brakuje mi wielu takich drobiazgów, do których zdążyłem się przyzwyczaić.

Nie widzę sensu w autach za 5mln, ale oczywiście to
  • Odpowiedz
@RubinWwa:zarabiajać 15k netto mozesz sobie pozwolić na luzie na fajną bmw 5 serii z salonu (ok 4-6k rata miesieczna netto) po odliczeniu kosztów zostanie CI z 12k netto wiec nadal dobra kasa a i dupe powoźisz bawarką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a wiec top 1% kraju nie stac na kupienie nowego auta klasy premium typu Audi czy BMW.

@RubinWwa: no to niestety pokazuje, jak ubogim krajem jesteśmy.
Ja to widzialem z innej perspektywy - zanim Lotto wprowadziło Eurojackpota, uwierało mnie że w europejskich czy amerykańskich loteriach są kumulacje po 300-800 mln zł a u nas Lotto ogłaszało "zagraj, kumulacja, w lotto teraz TRZY MILIONY ZŁOTYCH". (tak, wiem że raz na 5
  • Odpowiedz
@RubinWwa: zakładając, że nie brałeś kredytu na budowę fabryki; tylko na mieszkanie to uwaga "w złym momencie kredyt brałeś" jest adekwatna.
Załóżmy, że 100m2, na 100%. Żeby z taką ratą wylądować, z pewnością kredyt brany po 2005 roku, i zapewne jeszcze przy jakimś śmiesznym kursie franka. Stawiam na przełom 2007/2008.
  • Odpowiedz