Wpis z mikrobloga

@przepyszna_frytka: Snatch grip ma mniejszą specyfikę boju, niż deficyt. Są moim zdaniem "lepsze" wariacje niż snatch grip, których użyłbyś na wyższych intensywnościach. Natomiast Snatch Grip i Snatch Grip RDL na 6+ powt. rozpisuję dosyć często i z ok skutkiem.
@przepyszna_frytka u mnie off the floor najwięcej poprawiły przysiady high bar. Przy moich proporcjach długie nogi, krótki tułów wszystko robię plecami i dwójkami. Dwa bloki HB i zarówno klasyk jak i sumo fajnie poprawiłem pod względem techniki i siły jestem w stanie ciągnąć z dupą niżej używając dwójek zamiast robić podświadomie stiff leg.
by wzmocnic sie „off the floor”,


@przepyszna_frytka: Na wzmocnienie startu, są block pulle/rack pulle (sztanga na podwyższeniu) 5-10-15cm podwyższenia. Deficyt wzmacnia start tylko jeżeli kuleje leg drive (deficyt wymusza większy start nogami, co potem przekłada się na zwykły ciąg)

Do tego jeżeli jest problem z siłą z ziemi oznacza to słaby brzuch i/lub czwórki.
@przepyszna_frytka: Pauza, może rack pull (jeśli klasyk), może deficyt, halting deadlift, zmodyfikowany Dimmel deadlift (1 pełne powtórzenie, a drugie z pauzy nad ziemią [nie opuszczasz na ziemie] i to jest jedno powtórzenie)jeśli chodzi o twój problem. Poza tym to skąd wiesz, że jesteś słaby z ziemi? Może większa częstotliwość boju pomoże, może dodatkowa praca na czwórki/brzuch jak pisze @IntruderXXL
@Kajetan8: no to mozemy miec podobna budowe ciala xd wlasnie niedawno sobie dodalem high bary, bo moje czworki to prawie wcale nie byly trenowane xd

@IntruderXXL: no to mi chodzi wlasnie o wzmocnienie czworek, ale tez myslalem, zeby poza high barami robic jakas wariacje martwego, ktora by pomogla ze startem

Block/rack pulle by w tym przypadku chyba az tak nie pomogly, bo jak juz sztange podniose do ~wysokosci kolana, to
@przepyszna_frytka: Ja dla przykładu mam bardzo słabe czwórki, a jestem bardzo dynamiczny z ziemi, mój klasyk gdzie ciężary były prawie maksymalne dla postronnej osoby mogły wyglądać jak RPE6-7, więc to zależy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Block/rack pulle by w tym przypadku chyba az tak nie pomogly, bo jak juz sztange podniose do ~wysokosci kolana, to juz jestem pewien, ze to podniose - dlatego deficyt/snatch wydawaly sie bardziej oczywiste, bo zaczyna sie „nizej”


@przepyszna_frytka: Chyba nie zrozumiałeś co napisałem...

5-10-15cm podwyższenia