Wpis z mikrobloga

#prawo #pytanie #pytaniedoeksperta

Mireczki,

pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją - wpłaciłem pieniądze za pewne zamówienie już kilka miesięcy temu, a do tej pory nie dostałem towaru, mimo mojej namiętnej korespondencji ze sklepem. Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim? Co pisać? Wezwanie do zwrotu pieniędzy, czy może oświadczenie o odstąpieniu od umowy i dopiero potem wezwanie do zapłaty? Jaka jest różnica między czymś takim? ktoś, coś?
  • 8
@Enceppence przy sprzedaży internetowej możesz skorzystać z art. 27 ustawy o prawach konsumenta, czyli odstąpić bez wzywania do wydania towaru. To jest ten przepis, który daje Ci możliwość odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru, ale interpretuje się go w ten sposób, że jest to termin graniczny, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie odstąpieniu jeszcze przed otrzymaniem przesyłki.
Jeżeli mimo wszystko chciałbyś wzywać wcześniej do wydania towaru na
Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Z tego co się dowiedziałem, faktycznie jest możliwe odstąpienie od umowy bez wcześniejszego wezwania do wykonania umowy, jednak jeśli jest to produkt robiony na zamówienie - w moim wypadku poprawki krawieckie - to niezbędne jest zachowanie odpowiedniej kolejności pism, tj najpierw pismo wzywające do wykonania umowy, dopiero potem odstąpienie.

Pozdrawiam cieplutko