Wpis z mikrobloga

Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?

Tę oto Toyotę Corollę dostałem jako auto zastępcze i będę się nią poniewierał przez kilka kolejnych dni. Nie podoba mi się, gdybym wydał na nią około 70 tysięcy własnych złotówek, to byłbym załamany. Planuję przejechać nią dzisiaj 300km, więc będę miał jakieś pojęcie na temat spalania i wieczorem zrobię wpis o plusach i minusach tego auta.
#samochody #motoryzacja #toyota #zalesie
JudzinStouner - Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?

Tę oto Toyotę Corollę dosta...

źródło: comment_JNBiy34mBbD499FB6wlviXHS8KpBukLO.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: been there, done that. Też taką dostałem, diesla. Przy -2/-3 stopniach za oknem przejechałem 1/4 miasta i ciągle się nie rozgrzała. Do bólu poprawny, nijaki samochód. Wolałbym to niż aurisa, którym więcej jednak przejeździłem.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Jak szukałem kompakta do 90k i poszedłem się przejechać Aurisem to od razu wykreśliłem to auto z listy. Głośne, ciasne, ledwo jedzie. Jedyny sens tego samochodu to hybryda do jazdy 80% miasto 20% trasa. W porównaniu z Focusem, Megane, Golfem/Leonem, 308 czy nawet Hyundaiem i30 to masakra. No ale fanboje Toyoty cię zadziobią bo "ten twój (tu wstaw markę) już na szrocie będzie, a ta Toyota będzie jeździć." O niczym
  • Odpowiedz
@JudzinStouner Mam dokładnie to samo zdanie. Jeździłem kilka dni Aurisem 1.6 w automacie i to auto wcale nie jechało. Włączenie trybu Sport powodowało tylko redukcję o 1 bieg niżej i większe wycie niż w Normal. Auto tragedia. Dodam że na codzień jeżdżę też benzyną tj Golfem VII Variant 1.4TSI 150KM i to auto jest rakietą w porównaniu do Aurisa Hatchback 1.6 136KM.
Wtrysk bezpośredni zamiast wielopunktowego oraz turbina robią swoje.
  • Odpowiedz
@gridstream: mam dokładnie ten sam silnik co Ty tylko w Leonie. Póki co bardzo sobie chwalę. Jedyne do czego się mogę przyczepić to ACT, chciałbym żeby była opcja wyłączenia tego. Szkoda też, że nie można wyłączyć Start/stop na stałe tylko za każdym razem trzeba wciskać. Jak z mitycznym braniem oleju u Ciebie? U mnie do wymiany zeszło ok.600 ml (30k przebieg) teraz od wymiany (40k) nic.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Miałem to samo tzn. corollę jako zastępczy. Umęczyłem się przez te 2 tygodnie strasznie. A spalanie będziesz miał koło 9-10 przy dynamicznej (na tyle ile się da) jeździe po mieście.
  • Odpowiedz
Nie wiem z czym wy macie problem, fakt ze ten 1.6 auris benzyniak to moje pierwsze auto, ale i na autostradzie i w miescie radzi sobie bardzo ok.

Ale zgadzam sie z tym ze:
- jest zle wyciszony
- komputer pokladowy laguje jakby byl z 2007 a nie 2017

I jeszcze ode mnie
- wbudowany gps to gowno straszne

Poza tym jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
  • 0
@JudzinStouner najgorsze chyba to jest połączenie tego ultrazajebiscie nowoczesnego kokpitu z przyciskami chyba do grzania foteli które wyglądaja jak w Volvo z lat 90.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Toyoty to jakaś porażka. Przynajmniej te niższe modele - jeżdziłem Aurisem, Avensisem i Corollą Verso. Jeździ to jak kredens, kieruje się tym jak focusem z lat 90-tych, środek zero polotu, z zewnątrz (poza dwoma modelami) to muzeum motoryzacji. To kolejny przykład marki w PL (obok VW), która jedzie na stereotypach i opinii wujków wąsaczy zza stołu.
  • Odpowiedz