Wpis z mikrobloga

Jedyną rewelacją w przypadku takiego (jak na zrzucie ekranu) P4 była pamięć RIMM... Ale tego też gimby nie znajo ;)
  • Odpowiedz
p4 i 768 ramu, szatan. A to HT to chyba od slowa HOT xD


@MientkiPajonk: Hyper-threading służy zwiększeniu wydajności obliczeń prowadzonych równolegle (czyli wykonywaniu wielu zadań jednocześnie) przez mikroprocesory. Dla każdego fizycznego rdzenia procesora system operacyjny przypisuje dwa procesory wirtualne (ang. virtual processors), a następnie dzieli obciążenie obliczeniami pomiędzy nie, jeżeli jest to tylko możliwe. Hyper-threading wymaga nie tylko wsparcia ze strony systemu operacyjnego, ale również oprogramowania zoptymalizowanego specjalnie do obsługi tej technologii. Intel zaleca wyłączanie jej, jeżeli używany jest system operacyjny bez takiej optymalizacji, gdyż może ona w rezultacie obniżyć ogólną wydajność procesora.

Hyper-threading działa poprzez duplikowanie pewnych fragmentów procesora – tych, które przechowują stany procesów (architectural state) – ale nie jest to duplikowanie głównych zasobów wykonawczych. To pozwala procesorowi wykorzystującemu Hyper-threading być widocznym dla systemu operacyjnego jako dwa „logiczne” procesory, pozwalając mu na zaplanowanie wykonania dwóch wątków lub procesów jednocześnie. Jeżeli zasoby wykonawcze nie byłyby wykorzystywane przez bieżące zadanie w procesorze bez technologii Hyper-threading, a w szczególności gdy procesor jest w stanie zatrzymania, procesor z technologią Hyper-threading potrafi użyć wolnych w tym momencie zasobów wykonawczych w celu wykonania innych zaplanowanych przez system operacyjny zadań. Procesor może być w stanie zatrzymania ze względu na brak danych w pamięci cache (cache miss), nietrafione przewidywanie rozgałęzień (branch misprediction), lub zależności danych (data
  • Odpowiedz
na te święta wygrzebałem z piwnicy rodziców Optimus Intel Pentium 133! bo chciałem pograć sobie w gre na sylwestra, w Tomb Rider ale ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie ma tam VooDoo 3dfx! 4MB

nie wiem co się z nią stało, coś mi chodzi po głowie, że mogłem ją sprzedać te 100 lat temu ale byłem przekonany, że ją ciągle mam,

i niestety lipa, nie pograłem :(


@SpalaczBenzyny: można pobrać z internetu i odpalić przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zjemcimatke: jakie to było g---o... Pamiętam jak kiedyś kupiłem nowy dysk, chciałem go koniecznie szybko odpalić i zabrakło mi tego małego chujstwa. Arghhh! (°°
  • Odpowiedz