Wpis z mikrobloga

Jak myślicie:
Ile musi zarabiać para/małżeństwo by żyć spokojnie i coś tam odkładać mając dwójkę dzieci mieszkając w sporym mieście w Polsce?
Nie chodzi o liczenie od 1 do 1, ale żeby było na jakieś wakacje, remont czy po prostu odkładanie na czarną godzinę

Pozwolę sobie zrobić spam miastami bo jestem ciekaw waszych opinii (przy okazji możecie napisać jakie miasto)
#poznan #gdansk #gdynia #trojmiasto #warszawa #krakow #lodz #opole #wroclaw #katowice #torun #bydgoszcz #pytanie #zarobki #rodzina #pracbaza #praca
  • 198
  • Odpowiedz
@losmarineros: Ja mam wpływy na konto ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziękuje za troskę.
Tak poza tym. Czemu trollujesz? Sam sobie odpowiedz. Kolega @VonHautkopf zapytał o koszty życia pary/małzeństwa z dziećmi w większych miastach. A ty piszesz, że zarabiasz 10k na niższym stanowisku oraz jesteś sam i na lądzie zapewne spędzasz mniej czasu niż na wodzie. Więc jakie możesz mięc porównanie?
Niestety nie każdy ma takie "szczęście, umiejętności
  • Odpowiedz
@NTSW ja jestem kucharzem i moja wypłata jest uzależniona od premii, procent od utargu.

Żona pracuje na słuchawce, dosłownie. W zależności od miesiąca wyciąga 4-6k jej znajomi z pracy na słuchawce wyciągają 15-20k. Jest gościu, który robi co miesiąc takie wyniki, że ma indywidualne premie itp on w najgorszym miesiącu ma 20k

Sa takie prace
  • Odpowiedz
@grelack: wychodzi mi pol roku na morzu pol roku w domu, mam maly kredyt na mieszkanie bo mialem duzy wklad wlasny i mam go na 10 lat gdzie rozmawiam z ludzmi i maja po 2k miesiecznie na 30 lat, do tego dwojka dzieci, zycie/oplaty + oszczednosci ? Mi wystarcza na wszystko dlatego napisalem 15 k bo moje 10 plus 5 partnerki by bylo na spokojnie w rodzinie. Twoim zdaniem ile potrzeba
  • Odpowiedz
@losmarineros: Moim zdaniem to akurat mało mnie obchodzi co masz na kredyt, czy tam raty 0%, czy komuś coś wkładałeś.
Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to. Ktoś wyżej napisał, że to zależy. I ma racje, bo to rzeczywiście zależy od wielu czynników. Znam ludzi co sobie radzą w trójkę (para + dziecko) za najniższą krajową (oboje pracują). Czynników jest wiele. Niektórzy mają niewielke wymagania co do życia i nie
  • Odpowiedz
@NTSW: @grelack: dla was 10k to takie bogactwo, że zakładacie od razu trollowanie? Sam zarabiałem 10-20k w pl i nie mogłem zejść niżej niż 6k wydatków w miesiącu. Dodam, że nie miałem żadnego kredytu
  • Odpowiedz
@vevnx żadne garnki, materace itp xD
To usługi dla przedsiębiorstw. Rejestr gospodarczy, długi. Z ich usług korzystają banki, parabanki itp. Kupują sobie możliwość sprawdzania ludzi i firm, z którymi współpracuja, czy są wyplacalni, mają długi itp
  • Odpowiedz
@vevnx: Ja do nikogo nie mam pretensji, że ma lepiej. Jak ktoś na to zapracował to jego sprawa. Nie rozumiem, gdzieś się tego doczytał. Być może to brak czytania ze zrozumiem. Dość powszechne u takich istnień jak Ty. Sztywniutko mordo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz