Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niebieskatrytytka:

Nie dobrej kultury, tylko podziękowań. Za zachowania które powinny być normalne i automatyczne i nie zaprzątać niczyich myśli.

Np. takie zachowanie jak podziękowanie za uprzejmość? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@laress: Mam w aucie kamerę z GPS-em chyba 8 calowy wyświetlacz i jakiś czas temu zatrzymałem się przed przejściem zjeżdżając z ronda i Pani na oko 35 lat, ale zgrabna najpierw się do mnie uśmiechnęła, a jak zauważyła kamerę, to zaczęła przed maską tańczyć. Do tej pory żałuję, że nie miałem włączonego nagrywania, byłby to hit.
  • Odpowiedz
w cywilizowanym kraju to normalne że się ludzi na pasach przepuszcza i się nie trzeba w pasie kłaniać


@fiszu86: w niektórych krajach kierowca musi puścić pieszego, u naas dopiero jak jest na pasach, więc wypadałoby przynajmniej zauważyć ten gest, tak samo dziękuje się w momencie kiedy ktoś Cię wpuszcza na pas czy z bocznej, bo w ten sposób się zakorzenia takie zachowania i nie potrzeba będzie do tego przepisów, ale
  • Odpowiedz
@fiszu86: co z tego że Ty to robisz jak jest jeszcze masa takich którzy specjalnie przyspieszają żeby ktoś nie przeszedł, wjechał, wyjechał itp. po prostu wypadałoby trochę tresować społeczeństwo właśnie takimi gestami.

w komentarzach widac, że to nie tylko obserwacja opa, a rzeczywista sytuacja gdzie różowe nieogarniają takich gestów częściej, więc podział na płcie jest trafiony

mnie akurat przeważnie dziękuja, ale może to ma znaczenie że jadę fajnym samochodem albo
  • Odpowiedz
@laress: @deryt: serio aż tak się spuszczacie nad tym, że ktoś wam podziękuje że w wielką łaską ich przepuściliście na przejściu? XD Ja na to nawet nie zwracam uwagi


@Marek1991:
Chyba pomyliłeś osoby. Jakbyś nie zauważył, to ja się właśnie nabijałem z OP. Nie, nie żądam lodzika za przepuszczenie na pasach. Specjalnie abyś wiedział że to ironia dąłem na końcu #pdk, ale chyba
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka wiesz jak się miło człowiekowi robi jak zrobi dla drugiego człowieka jakaś drobnostke, a druga osoba podziękuję. Ja otwieram i przytrzymuje prawie zawsze drzwi kobieta jak gdzieś wchodzą albo wychodzą i powiem Ci, że od razu widać która jest miłą osoba i podziękuję z uśmiechem a która rozpieszczoną bądź niekulturalna ci*ą. Jak się unosisz w tym wpisie to widać do której grupy należysz, mimo wszystko życzę Ci miłego dnia
  • Odpowiedz
  • 0
@laress Jesteś dziwny, że za normalny gest oczekujesz podziękowania i jeszcze na tej podstawie oceniasz czy puszczać czy nie.

Ja jedynie nie puszczam w sytuacji gdy za mną nic nie jedzie a ktoś dopiero co stanął przy pasach. Podobnie robię w sytuacji innych aut z ulic podporządkowanych gdzie też puszczam bez oczekiwania podziękowania.

Kiedy tacy idioci jak ty zrozumieją że płynność przemieszczania wszystkich jest ważniejsza niż twoje wygórowane oczekiwania i egoistyczne
  • Odpowiedz
@laress: jakie #!$%@? wśród niektórych. Ręka wam uschnie jak machniecie. Jak tak komuś parę razy nikt nie podziękuje to wcześniej czy później zgorzknieje i nie będzie przepuszczał nawet jak będzie musiał. To samo się tyczy mrugnięcia światłami w osobówkach.
W Anglii karetka albo radiowóz jedzie na sygnale to ci kierowca często podziekuje. Miałem tak wiele razy. Tak samo np. w sklepie na mijance cię przeproszą nawet jak to nie ich
  • Odpowiedz
@laress: Ja mam podobnie z przepuszczaniem innych kierowców. Wolę facetów, bo większość zrobi to dobrze, szybko i bez kłopotu. Kobiety patrzą jak szpak w #!$%@?ę, zanim się domyślą, że się ich wypuszcza mijają lata świetlne, a jak już wyjadą, to niejednokrotnie strach opanowuje wszystkich dookoła. Jak ma ktoś przeze mnie zginąć, bo przepuściłem kobietę na skrzyżowaniu, to #!$%@?ę taką robotę.
  • Odpowiedz