Wpis z mikrobloga

oczekuje po prostu dobrej kultury


@TypowyRobert: Nie dobrej kultury, tylko podziękowań. Za zachowania które powinny być normalne i automatyczne i nie zaprzątać niczyich myśli. Banalne, naturalne czynności urastają w ich głowach do niezwykłych wyczynów wymagających nagrody.
  • Odpowiedz
@laress nigdy nie dziękuję za przepuszczenie na pasach. To zasrany obowiązek kierowcy żeby przepuścić pieszego. ZAWSZE puszczam jako kierowca bo pieszym byłem i bardzo tez lubie byc. I tez nigdy nie dziękowalem. Podzieki tez nie oczekuje. Jakoś żyje.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@niebieskatrytytka: no i co z tego że to banalna czynność? Jak otworzysz drzwi kobiecie to nie oczekujesz dziękuje bo to normalne i powinno być automatyczne? Dobra kultura zawsze zachęca do kontynuowania powtarzania takich czynności
  • Odpowiedz
@laress faka bo po prostu przeszedłem po przejściu idąc przed siebie nie utrzymując kontaktu wzrokowego z jakimś obcym kimś? Jeśli za to mi się należy fak to jemu buła na ryj.
  • Odpowiedz
oczekujesz


@TypowyRobert: Nigdy niczego nie oczekuje. Zdrowe społeczeństwo obywatelskie tym się charakteryzuje, że nie nadaje się rangi wyjątkowości zachowaniom które powinny być zwykłą rutynową codziennością. Nikt ci nie zabrania podziękować, ale oczekiwanie podziękowań za każdym razem w takiej sytuacji jest #!$%@? umysłowym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@paperipapo: Nie jest to obowiązek, a uprzejmość - pierwszeństwo ma pieszy NA pasach, nie pieszy wyrażający zamiar przejścia przez pasy i stojący na chodniku/poboczu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@laress: ja w ogóle nie przepuszczam, a jak sam idę i ktoś się zatrzymuje to mnie to wkurza, bo muszę przyspieszyć kroku, plus to głupota by tamować ruch, wystarczy poczekać..
  • Odpowiedz
@Browing no fakt. W naszym kraju to uprzejmość. To jest faktyczny stan prawny. Nie mniej i tak osobiście uważam to za obowiązek i zawsze gdzie mogę to puszczam. Ale od innych nie wymagam. Tak samo nie wymagam podziekowań
  • Odpowiedz
@RatKing ale co w tym złego? Ja tam lubię się uśmiechnąć, jak mnie ktoś na pasach przepuszcza. Nic mnie to nie kosztuje, a może komuś się miło zrobi
  • Odpowiedz