Wpis z mikrobloga

#dziendobry #rozowepaski oraz #niebieskiepaski !

Wczorajszy post odbił się szerszym echem niż pierwszy.

Dziękuję wszystkim wpłacającym, plusującym, komentującym oraz tym, którzy w prywatnych zwracali się do mnie z pytaniem jak mogą pomóc. Jesteście super! ( )

Nie spodziewałem się aż tak sporej pomocy jednego dnia.

W dniu wczorajszym 24 osoby wpłaciły łącznie 605 zł, dzisiejszego dnia zaksięgowano jeden przelew na 25 zł.

Wraz z żoną jesteśmy mega zaskoczeni oraz każdemu z osobna dziękujemy!

Nie sądziliśmy, że szukając #pomocy w #internet znajdziemy tylu hojnych ludzi oraz wywołamy #wykop efekt :)

#czujedobrzeczlowiek

Odnośnie dzisiejszego stanu zdrowia Maszy:

Od dziś przechodzimy na pełne żywienie karmą Royal Canin Veterinary Diet Gastro Intestinal.
Wczoraj wieczorem #pies miał nawet ochotę trochę się pobawić z dzieciakami. Dziś po śniadaniu malutka położyła się na swojej leżance w kącie i widać po niej, że cała ta sytuacja ją mocno wymęczyła. Przychodzi tylko się przytulić i ucieka dalej odpoczywać. Nadal bacznie ją obserwujemy, mamy nadzieję, że do wtorku nic się nie wydarzy złego i ze spokojem pojedziemy do lecznicy na kontrole. Powoli zaczyna wracać do normalnej wagi. Gdy ją przygarnęliśmy ważyła 4 kg. Przez kilka dni podskoczyła do 5,5 kg. W czasie choroby spadła do 3,5 kg. Na chwilę obecną waży niecałe 5 kg. Jeśli stan się utrzyma jutro możemy się pokusić na 5cio minutowy spacer z pieskiem (po balkonie), ale zawsze coś :)

Link do zrzuty

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM !

#zwierzeta #zwierzaczki #weterynaria #zdrowie
Kaaziiu - #dziendobry #rozowepaski oraz #niebieskiepaski !

Wczorajszy post odbił s...

źródło: comment_eHl3Uh9pgV3obvyC6mBpFQ6aQZG6jv0K.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@Kaaziiu: cieszę się razem z wami, ale również odradzam karmę RC. Skład ma podobny do zwykłej marketówki, a przebitkę ceny bardzo dużą. Tak jak @ciagleloginzajety pisze, weterynarze często mają nikłe pojęcie z zakresu dietetyki, a pies na suchej, zbożowej karmie owszem, przytyje, ale nie będzie to zdrowe. I nikt nie mówi, że od razu musisz kupować mięso i sam przyrządzać, ale jest dobra puszkowana karma, tańsza niż chrupki RC.
  • Odpowiedz
@Kaaziiu: @savanna: Wydaję mi się, że weterynarze dostają chajs za promowanie tej gównokarmy. Przede wszystkim chodzi o skład. Masz małego psiaka, który będzie potrzebował dobrej jakości jedzenia żeby ładnie rosnąć, mieć ładną sierść i kupy. Poniżej skład karmy którą polecił Ci "wet

Royal Canin Veterinary Diet - Gastro Intestinal
Skład:
ryż, mąka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, kukurydza, hydrolizowane białko zwierzęce, drożdźe, jaja w proszku, pulpa buraczana, olej sojowy, minerały, lignoceluloza, tran, fruktooligosacharydy, psyllium - babka (łuski i nasiona), hydrolizat drożdźy (źródło Mannanoligosacharydów), mąka
  • Odpowiedz
@Kaaziiu: Z kotem moich rodziców był ten sam problem. Miał parwowirozę i od początku weterynarz uprzedzał że może prawdopodobnie nie wyjdzie z tego. Pisałam o nim kiedyś posta tutaj.
Zastrzyki i kroplówki próbowaliśmy robić sami, żeby dwa razy dziennie nie przeżywał stresu związanego z jazdą do weterynarza.

Gdzieś w necie przeczytałam, że można gotować zwierzakom płatki ryżowe na wodzie i podawać z karmą. Nasz kot to jadł i nawet nie
  • Odpowiedz
@Kaaziiu Cieszę się, że tym razem uzyskałeś większy, zasłużony, rozgłos. Jednocześnie podpinam się do słów @ciagleloginzajety - RC to syf, w którym płacisz za reklamę. Przedstawiciele handlowi RC jeżdżą po gabinetach weterynaryjnych, wciskając weterynarzowi, który najczęściej dietetykę zwierząt domowych na studiach w wersji mega okrojonej, informacyjną papkę, z której wynika że RC, wbrew logice, jest najlepsze. Co więcej za sprzedaną karmę gabinet otrzymuje benefity. Prawie to samo w sklepie zoologicznym.
  • Odpowiedz
@Kaaziiu: pies podczas leczenia wiec SLUCHAJ weta, a nie ludzi z neta.
RC ma dosyc spoko weterynaryjne zamienniki wiec dopoki szczyl nie jest w pelni sil to dawaj mu to, a potem poczytaj o karmach. Ja osobiscie polecam latwo dostepne Acana i Orijen.
tutaj wiecej poczytasz https://www.dogfoodadvisor.com/best-dog-foods/best-dry-dog-foods/

@ciagleloginzajety: polecasz gosciowi z chorym psem zmiane karmy na miesna co by pies dluzej chory byl`? I to jeszcze Brit jako
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Vittel: @Rumuncajz: @Stalowa_Figura: @ciagleloginzajety: @WydajnaJednostkaIndywidualna: @ERrorMACro: @savanna:

Dla sprostowania, do czasu odbudowy kosmków jelitowych pies nie może jeść karm mięsnych tylko roślinne, lekkostrawne. Wet nawet nie zalecił podawania kleiku ryżowego tylko przez ten pierwszy okres trzymać się tej karmy gastro, dopiero jak jelita dojdą do siebie będzie możliwość delikatnego urozmaicenia diety psiaka i stopniowe jej ubogacanie. Robimy według
  • Odpowiedz
@Kaaziiu Dokładnie jest tak jak mówisz, zresztą zaznaczyłam we wpisie, że do czasu wyzdrowienia karma z mięsem jej tylko zaszkodzi i to bardzo i RC na ten czas nie jest złe.

Zobaczysz, jak wyleczycie psiaka i jej układ pokarmowy zacznie pracować jak należy to zacznie przybierać na wadze. To młody organizm, więc ma wiele sił i duża szansę na wyzdrowienie.
  • Odpowiedz
@Kaaziiu, zgadzam się z @ciagleloginzajety
Royal jest przereklamowany, a kosztuje sporo. Moj pies ma niewydolność nerek i je karmę Animonda Integra renal, ale są tez dla alergikow i dla psow z problemami ukladu pokarmowego (Animonda integra intestinal). Dzieki zmianie diety ma super wyniki i w styczniu skonczyl 10 lat (choruje od 4 lat). Nie wiem czy dla szczeniąt jest ona wskazana, mozesz zapytac swojego lekarza, ale nawet jesli nie,
  • Odpowiedz
@Vittel: Nie spinaj się. Nie poleciłam Brita jako karmy najlepszej na świecie, ale w tym samym przedziale cenowym. Wiadomo że WOW i Acana są o niebo lepsze, ale ich cena odstrasza a gość niedawno prosił o pomoc

@Kaaziiu ważne, żeby pies wyzdrowiał i znowu był kuleczką a już wszystko idzie w dobrą stronę. Trzymaj się
  • Odpowiedz
@elpoliko: ja royalem nie mam zamiaru karmić go cały czas, po prostu to jedyna karma weterynaryjna jaka była dostępna w mieście na chwilę obecną i pod zalecenia lekarza, więc do czasu normalnej pracy jelit przytrzymam psa na tym, bo też nie zamierzam teraz w trakcie leczenia eksperymentować jak widzę, że z psiakiem jest okej i normalnie trawi, myślę, że to kwestia tygodnia bądź dwóch i z jedzeniem wszystko wróci do
  • Odpowiedz