Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tptak: mam ale nie korzystałem nigdy. czytając Twój blog mam wrażenie ze zbyt mało wody dodaje przy robieniu ciasta. Bo zazwyczaj mniej niż połowę objętości mąki.
wkładam szklankę z wodą ale widać ma. za małą powierzchnię by dać odpowiednią parę.

Chleb wychodzi dobry ale skórka sprawia że jedzenie jest trudne.
@lukaschels: bardzo bardzo bardzo polecam dawać wodę wagowo, nie na objętość. Wtedy będziesz znał proporcje. Co do pary, niektórzy wrzucają dwie - trzy kostki lodu na spód piekarnika i to wystarcza, czy woda odparowuje ze szklanki? Nie boisz się że Ci szklanka pięknie?

Ten chleb ma nawodnienie 66%, to dość normalne nawodnienie, które są taki właśnie miękisz. Jeśli dasz jeszcze trochę masła do ciasta to miękisz będzie delikatniejszy.

Który suchy zakwas?
@tptak: suchy zakwas żytni [taki](https://allegro.pl/oferta/zakwas-suchy-zytni-500g-zakwas-zytni-do-chleba-6638245942?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_supermarket_produkty_spożywcze&ev_adgr=Produkty+spożywcze&gclid=EAIaIQobChMIkPm83Par4AIVGflRCh2VrgE-EAQYAiABEgJosfD_BwE&gclsrc=aw.ds)

Ogólnie chleb mi wychodzi smaczny, do poprawy własnie mam skórkę, i trochę też czasami wychodzi mi ciężki pomimo że strukturę ma poprawną.

Miałem kiedyś zakwas i po trzech tygodniach już nadawał się do wyrzucenia, niestety regularnie piecze tylko w zimę, dlatego suchy zakwas to dla dobre rozwiązanie