Wpis z mikrobloga

Tacy ludzie śmieszą, ale i #!$%@?ą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Skąd bierze się takie myślenie? Wytłumaczy mi ktoś ten fenomen? To bardzo częste zjawisko.

Dlaczego miałabym siedzieć przez kilka dni, poświęcić kilkadziesiąt godzin i pieniędzy na materiały, by narysować lub namalować coś dla obcego mi człowieka? Tyle lat nauki, trenowania umiejętności, a wielu ludzi i tak uważa, że nie powinnam brać pieniędzy za swoje manualne umiejętności. Ewentualnie, mogą kupić mi za to piwko czy rzucić z trzy dyszki, niech ma dziewczynina! Z grafiką komputerową, fotografią czy projektowaniem tatuaży jest podobnie.

Nawet jeden z Mirków napisał mi, że "rysowanie to pasja, nie praca". Praca jest tylko wtedy gdy się spocisz, a nie siedzisz przy biurku, czy jak? A gdy pracujesz np. w sklepie mięsnym i nagle spodoba ci się twoje zajęcie, któregoś ranka wstajesz z utęsknieniem do krojenia kiełbasy, to najwyższy czas, by rzucić tę robotę, bo praca nie może ci się broń bosze podobać i sprawiać przyjemności. Musi być cierpieniem, narzekaniem i karą! Musi nie chcieć ci się do niej iść, inaczej jest to pasja i musisz robić to za darmo.

#januszebiznesu #sztuka #rysunek #malarstwo #rysujzwykopem #tworczoscwlasna #fotografia #grafika #grafikakomputerowa #projektowanie
Pobierz kvoka - Tacy ludzie śmieszą, ale i #!$%@?ą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Skąd bierze się takie myśl...
źródło: comment_XZnskwCEBPupscvQfB4yD9FLbCuoTv3g.jpg
  • 142
@kvoka: cokolwiek nie robisz to zawsze takie tumany się znajdą.
Ja akurat pracuję w szpitalu, jakiś czas temu pisał do mnie gość, który zaczepiał mnie wcześniej na siłce czy mu leków nie mogłabym wynieść ze szpitala. Ja na to, że nie.
On czy ewentualnie nie mogę wypisać mu recepty to już wykupi skoro nie chcę wynieść.
Napisałam, że nie.
Męczył mi dupę jeszcze trochę, aż napisałam, że jest po prostu debilem
ale o co chodzi? przecież nie kazał ci nic rysować za darmo tylko się spytał


@dwugitofenobezlikusensolikum: Chodzi o to, że to nie jest jeden przypadek mentalności "daj". Przeczytaj jeszcze co napisałam w poście. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielu ludzi uważa, że umiejętności manualne są dobrem narodowym dlatego posiadający je powinni być organizacjami charytatywnymi.
@kvoka: Ludzie po prostu nie ogarniają, że kreatywne zajęcia też wymagają pracy. To samo jest z muzyką, weź wytłumacz ludziom, że przygotowanie do każdego koncertu to minimum kilkadziesiąt godzin pracy, że utrzymanie instrumentu kosztuje tysiące złotych, że lata ćwiczeń i edukacji, że próby, że wynajęcie studia na nagrania, że trzeba jakoś wyglądać. No rozumiem jeszcze imprezy charytatywne czy działalność totalnie non-profit, ale większość tych ludzi zarabia na tym, że dla nich
@kvoka: społeczeństwo i państwo to kreuje. "Mi się należy, ja mamom cało dobowo jestem, powinnam dostać za to pieniondze", 500+ i ogólne księżniczkowanie z powodu usługiwania im. Jak może liczyć na wszystko inne, to czemu ma głupiego rysunku za darmo nie dostać? Podobnie lekarz, prawnik lub "komputerowiec" za kilka minut rozmowy chce kwot z kosmosu, skąd się tacy wyzyskiwacze biorą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kvoka: Współczuję takich akcji i trzymam kciuki, byś miała jak najwięcej fajnych klientów! ()

Kiedyś czułam, że mam jakąś MISJĘ i tłumaczyłam takim ludziom, że za darmo nie, że taniej nie, bo tyle godzin pracy, bo materiały, bo wiele lat nauki... A teraz od razu na starcie rzucam cenę i jak mi odpowiada głucha cisza, to mam przed oczami tego mema 'kiedy pytasz o cenę i