Wpis z mikrobloga

Tacy ludzie śmieszą, ale i #!$%@?ą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Skąd bierze się takie myślenie? Wytłumaczy mi ktoś ten fenomen? To bardzo częste zjawisko.

Dlaczego miałabym siedzieć przez kilka dni, poświęcić kilkadziesiąt godzin i pieniędzy na materiały, by narysować lub namalować coś dla obcego mi człowieka? Tyle lat nauki, trenowania umiejętności, a wielu ludzi i tak uważa, że nie powinnam brać pieniędzy za swoje manualne umiejętności. Ewentualnie, mogą kupić mi za to piwko czy rzucić z trzy dyszki, niech ma dziewczynina! Z grafiką komputerową, fotografią czy projektowaniem tatuaży jest podobnie.

Nawet jeden z Mirków napisał mi, że "rysowanie to pasja, nie praca". Praca jest tylko wtedy gdy się spocisz, a nie siedzisz przy biurku, czy jak? A gdy pracujesz np. w sklepie mięsnym i nagle spodoba ci się twoje zajęcie, któregoś ranka wstajesz z utęsknieniem do krojenia kiełbasy, to najwyższy czas, by rzucić tę robotę, bo praca nie może ci się broń bosze podobać i sprawiać przyjemności. Musi być cierpieniem, narzekaniem i karą! Musi nie chcieć ci się do niej iść, inaczej jest to pasja i musisz robić to za darmo.

#januszebiznesu #sztuka #rysunek #malarstwo #rysujzwykopem #tworczoscwlasna #fotografia #grafika #grafikakomputerowa #projektowanie
kvoka - Tacy ludzie śmieszą, ale i #!$%@?ą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Skąd bierze się takie myśl...

źródło: comment_XZnskwCEBPupscvQfB4yD9FLbCuoTv3g.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
Dlaczego miałabym siedzieć przez kilka dni, poświęcić kilkadziesiąt godzin i pieniędzy na materiały, by narysować lub namalować coś dla obcego mi człowieka?


@kvoka: jak to dlaczego? "Do portfolio" ;-)
Też gardzę takimi, to jest ten sam sort podludzi, co grasuje na olxie z "dej na horom curke"
  • Odpowiedz
@kvoka: Odpowiedź jest prosta. Zostaliśmy wychowani w społeczeństwie rozdawniczym. Co to oznacza? Ano to, że somsiad dostaje za darmo rentę, a jego syn stypendium, a ich somsiadka 500+, bo ma dwójkę dzieci. Natomiast babcia dostaje wysoką emeryturę za urodzenie czwórki dzieci. A inna somsiadeczka z MOPSu dostaje żywność, choć dobrze im się powodzi ale pracują na czarno. Natomiast somsiad z daleka, to jest alkoholikiem i otrzymuje pomoc, bo jest ciężko chory.
  • Odpowiedz
@PROponujek: Coś tam mam na Mirko wrzucone, ale linku nie podam bo nie chcę by ktoś mnie skojarzył z tagami, które tu prowadzę. Kwestia bezpieczeństwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nomysza6666: może na politechnice tak. Na "humanistycznych" kierunkach stypendia są od średniej 4.0 i jak masz w grupie mało osób, to nie ma możliwości nie dostać. Po prostu budżet jest i trzeba rozdać. Nieważne czy debilowi czy nie. Przypomnę też, że we współczesnym modelu edukacji oceny nie odzwierciedlają umiejetności/znajomości tematu ucznia, a są jedynie kluczem zidiocenia zaproponowanym przez ME
  • Odpowiedz
@kvoka: też tak miałem ze swoimi rysunkami, nagle ogrom ludzi po publiakcji sie odezwał, a jak przeszedł dialog do ceny za usługę to nagle cisza w wiadomosci XD. No ludzie
  • Odpowiedz
@kvoka: na każdym "dobrze artystycznym" jest tak samo, czy to fotki, czy malowanie, daj daj daj za darmo daj daj, najlepiej zwróć jeszcze kasę za paliwo (mimo, że zabierasz ich swoim autem) daj daj daj, czemu tak mało daj daj daj. Głównie dlatego u mnie hobby zostanie hobby, bo bym nie wyrobił z dziczą, która uważa zapłatę za coś innego niż jedzenie i picie, czymś nienormalnym ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz