Wpis z mikrobloga

@MirabelleCooper Dla tych którzy piszą coś o gotowcu albo, że sami by zrobili takiego robota (tak na pewno XD każdy tak mówi) przy większość inżynierek robionych na odpi#l w 2 tygodnie na 30 stron byle inżynier był hehe ( ͡ ͜ʖ ͡) to jest to projekt, w który faktycznie włożono dużo pracy. I proste - reklama dla uczelni. To jest jasny przekaz "u nas możecie stworzyć
  • Odpowiedz
Ktoś z was przeczytał tę pracę? Na jakiej podstawie twierdzicie że cały środek jest gotowcem? To, że z zewnątrz wygląda jak gotowiec nie znaczy że jest nim w całości. Nawet jeżeli wzięła 1:1 całą konstrukcję mechaniczną i część oprogramowania, a w ramach pracy wykonała np algorytm sterowania to wszystko jest full legal. O wykonaniu robota (z zaznaczeniem, że to gotowiec) może być w pracy 1-2 rozdziały a reszta o jego algorytmach sterujących.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: ale wiesz, ze laska w tej pracy musiala przedstawic cala droge tworzenia tego projektu? Obliczenia, projekt obudowy z chociazby obliczeniami wytrzymalosciowymi, zrobic schemat kinematyczny i przeliczyc napedy zeby dobrac najbardziej optymalny silnik, przekladnie i reszte, podobnie zapewne jesli chodzi o elektronike i sterowanie. Zaden promotor ci nie zaakceptuje pracy, bez czesci obliczeniowej.

Powiedz mi, jak myslisz co znajduje sie w tej pracy, ktora ta dziewczyna trzyma w dloni? Wstep
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: Skąd wiesz, ze akurat to zostało wykorzystane? Może ten robocik automatycznie podąża za właścicielem bez klikania w aplikacji? Oczywiście to tylko przykład.
To praca inżynierska. Od tworzenia nowych technologii są doktorzy i profesorowie. Jak na inżynierkę złożysz w jedno opracowanie kilka innych, albo poprawisz coś co już istnieje też będzie dobrze.
  • Odpowiedz
ale wiesz, ze laska w tej pracy musiala przedstawic cala droge tworzenia tego projektu? Obliczenia, projekt obudowy z chociazby obliczeniami wytrzymalosciowymi, zrobic schemat kinematyczny i przeliczyc napedy zeby dobrac najbardziej optymalny silnik, przekladnie i reszte, podobnie zapewne jesli chodzi o elektronike i sterowanie. Zaden promotor ci nie zaakceptuje pracy, bez czesci obliczeniowej.


@PurpleHaze: To jest gotowiec, nic odkrywczego nie widziałem po tym model, niech pokaże prace to pogadamy coś wiecej
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: masz jakiekolwiek pojecie o projektowaniu elementow z tworzyw sztucznych? Jak zrobisz laczenia tych kul? Jakich uzyjesz materialow i jakie dasz promienie zaokraglen i uzebrowanie, zeby przy skrecaniu ci material nie popekal? Na czym umiescisz wew. elementy zeby byly stabilne a jednoczesnie nie podwyzszaly ciezaru calej konstrukcji? Itd... itd...

Twoje myslenie jest przejawem ignoranctwa na zasadzie, co to znaczy zaprojektowac samochod, silnik i cztery kola c--j k---a jedziemy.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: przecież góra jest na magnesie ;D a durkarki 3D podstawowe bryły takie jak kule, sześciany drukują z automatu wystarczy nadać podstawowe parametry jak średnica etc. reszte dobierze samo żeby działało jakbyś kolego nie wiedział...

gdyby był filmik, cokolwiek moznaby tutaj coś więcej napisać. a tak mamy fajne fotko akurat do broszury AGH. Niestety sama praca jest na takim samym poziomie co licencjaty w szkołach prywatnych czy na kierunkach zaocznych...
  • Odpowiedz
co na to "antyplagiat" ? przeciez wyżej ktoś wstawił identyko stronę z tym "projektem" z instukcją od a do z co i jak zrobić, nawet kolory te same pomarańczowe. btw jakiś czas temu w uletce media markt czy innego sklepu agd były podobne robociki kierowane tyle ze w mniejszej skali.
  • Odpowiedz