Wpis z mikrobloga

@macadamia: dwa razy kumatego inżyniera w Polsce spotkałem a pozostałym się zawsze polecam nie w--------ć do roboty
Skończyłem zawodówkę doktorze.

Jakoś na kontraktach zagranicznych nie ma problemu z kumatymi ludźmi, ba nawet potrafią pokazać skilla w manualnej pracy a nadze cioty mogą mi conajwyżej wyrecytować książkę z roku 70 która już wtedy była nieaktualna a najnowsze technologie w branży to ich tak interesują jak wyjście z biura na produkcję bo
  • Odpowiedz
@MirabelleCooper praca inżynierska to też to co trzyma w ręce. Musiała mieć wiedzę potrzebną do opisania mechanizmów działania tej fajnej zabawki oraz napisać apkedo sterowania. Tam nie dostaje się dyplomów za darmo, nie znajduje się tytułu w chipsach, a już na pewno nie dostaje za to, że jest się różowym. Obrona jest rowniez werufikacja calego procesu nauki, wiecie to prawda? Podoba mi się ten robot i wielki szacunek za wprowadzenie uśmiechu
  • Odpowiedz
Jestem ciekawy jak to wyglada w środku, czego używała jako kontrolera, co odpowiada za sterowanie głowy, w jakim języku programowała.


@one_man_army: nie musisz być ciekaw - w komentarz wszyscy wiedzą, pewnie nawet lepiej niż ona sama, że po prostu użyła gotowca (a właściwie kilku jednocześnie, a potem używając magii scaliła je w jedną maszynę XD)
  • Odpowiedz
@MirabelleCooper hehe co te studenty tera, my ze Zdzichem w '73 jak żeśmy w technikum się nudzilim to se w piwnicy budowaliśmy taki cyklotron magnetron co to syntezę nuklearną prowadził i taki prund z tego szed że cała kamienica przez 3 tygodnie miała, hehe to byli czasy a tera to jakieś zabaweczki jedynie inżynierki potrafią xDDD

  • Odpowiedz
@macadamia: bronisz po prostu swojego podwórka a sam dokładnie wiesz, że cała ta praca to tylko wizualny efekt wow żeby wrzucić na insta albo na FB. Nie wiem nawet po co to robisz. Ewidentnie wszystko podane na tacy od projektu na drukarke 3D po rozwiązania napędów a i pewnie program na androida dla tego zastosowania to 2 minuty szukania na google.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: kolego, ty mylisz troche prace inzynierska z wnioskiem patentowym.

Poszukaj sobie tematow prac inzynierskich na kierunkach typu AiR czy mechanika i budowa maszyn.
Tu nie chodzi o to ze masz wymyslic kolo od nowa i pokazac jak rewolucyjny masz pomysl i jak go zrealizujesz.
Praca inzynierska, czyli masz pewien problem ktory musisz rozwiazac. W tym wypadku jest to budowa robota sterowanego tak i tak, na takim i takim
  • Odpowiedz