Wpis z mikrobloga

Pytanie, zrobiłem swoje pierwsze w życiu danie wegetariańskie, ale na dwa razy mi smakowało (,), co zrobiłem źle?

1) cebula pokrojona - na patelnie ( z olejem kokosowym ).
2) Dodałem szpinak i dusiłem.
3) Następnie czosnek przez praskę.
4) Dodałem poniszczone tofu i przyprawiłem solą, pieprzem, przyprawą do kurczaka złocistego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
5) Dodałem łyżkę śmietańki 18% i cebulkę dymkę.
6) Makaron i siup do buzi

Słabe było..

#gotujzwykopem #wegetarianizm #wege
  • 17
@krzykrzy1995: no to po prostu #!$%@? bo brak szynki parmenskiej. Kazda potrawe mozesz uratowac #!$%@? duzo chilli czy innych sosow ostrych tak by zabic smak.
Ja bym smietany do tego nie dawal, a jesli smietana jest to jakbys dodal gorgonzoli to byloby ciekawsze.
Do smietany wczesniej oczywiscie wrzucasz cos z tej patelni i mieszasz zeby sie nie zwazyla.
@krzykrzy1995: Olej kokosowy rafinowany czy nie? Jak nierafinowany to zdrowiej, ale smak kokosa zostaje i średnio tu pasuje. Szpinak warto skropić sokiem z cytryny lub dodać śmietany, dobrze się komponuje. Jakie tofu? Jak naturalne to lepiej wcześniej zamarynować lub kupić już marynowane, ewentualnie wędzone. I dodać do cebuli, na początku - koniecznie! Więcej smaku będzie.
@krzykrzy1995: Ja lubię zamoczyć w oleju z suszonym pomidorów z Biedry :3 Pokroić w kostkę, zalać i do lodówki na noc co najmniej.

Hmm, jak dla mnie to nie ma zamiennika tofu. Ale polecam wędzone - najlepsze ever! Seitan i tempeh są pycha, ale to raczej z tych rzeczy do szukania "na drugim końcu świata" :D
@krzykrzy1995: brakło umami. Wędzona papryka, lubczyk, sos sojowy, czy suszone pomidory to protip.
Diagnozę stawiam na podstawie własnych doświadczeń, bo często gotuję bez mięsa (ja akurat z tych, co mięso tylko w niedzielę, a w tygodniu to albo gotuję tradycyjnie dla moich rodzinnych stron, czyli kartofle i śmietana, albo jakieś fancy wege żarcie z toną przypraw).
@krzykrzy1995: Przede wszystkim pytanie, dlaczego to zrobiłeś.
Jeśli chcesz spróbować bezmięsnych dań, pójdź w kierunku potraw, w których nie zauważysz braku mięsa.
Takie potrawy mogą mieć na przykład mocno aromatyczne sosy, które są w całym daniu najsmaczniejsze.
Do takich dań należy na przykład curry, lub inne indyjskie sosy, np ten.
Obydwa przepisy są z kurczakiem, ale zamiast niego mogą być grillowane warzywa lub tofu. Braku mięsa się tu nie