Wpis z mikrobloga

Witam mireczki.
Niedługo mam obronę pracy inżynierskiej i przyznam że trochę się stresuję. Na początku trzeba będzie przedstawić prezentację na temat pracy a potem czeka seria pytań. I to właśnie ich się obawiam. Ktoś z was bronił się i mógłby podzielić się swoją wiedzą na ten temat?
Czy odpowiedzi na te pytania mają być krótkie i zwięzłe czy rozwijać temat?
Czy mogą mi przerwać moja odpowiedź jeśli się przeciągnie?
Czy pytania są ogólne czy szczegółowe?
Inne wskazówki też się przydadzą z góry dzięki za pomoc.
#studbaza #inzynieria #studia
  • 11
@Kurfelagus: U mnie było to po jednym pytaniu od każdej osoby w komisji. Na wszystkie z nich dało się odpowiedzieć dwoma zdaniami. Do jednego chyba musiałem narysować jeszcze wykres. Jak pytania są mocno techniczne to nie ma co się rozwlekać. Ja odniosłem wrażenie, że komisji też zależy na tym żeby taką obronę szybko przeprowadzić.
Jak pracę robiłeś sam bez żadnych tam kombinacji to dasz sobie radę. Powodzenia !
@Kurfelagus Wszystko zależy od uczelni, ale najczęstszy schemat jest taki, że pytania są 3: jedno związane z ogólnym kierunkiem studiów, jedno specjalnościowe i jedno związane z pracą dyplomową. Dwa pierwsze często pochodzą z ogólnodostępnej listy, a trzecie jest proponowane przez recenzenta pracy. Pytania są wybierane i zapisywane do protokołu jeszcze przed Twoją prezentacją. Natomiast Twoje odpowiedzi powinny po prostu pokazywać, że znasz temat. Zacznij od ogólników, a widząc niedosyt na twarzach komisji