Wpis z mikrobloga

Wizyta w księgarni Empik.
Pani: w czym możemy pomóc?
Ja: szukam książek na temat programowania funkcyjnego.
P: proszę poczekać (lekka konsternacja)
Pani poszła do swojego komputera
P: Przykro mi książki o takim programie u nas nie ma.
Ja: Chodziło mi o grupę języków w ramach paradygmatu programowania funkcyjnego.
P: Proszę poczekać.
Pani woła za chwilę, żebym podszedl do komputerka. Strona MIMUW Ważniak odpalona #pdk
Grupa 3 Pan konsultantek się zebrała i kminia o co temu dziwnemu klientowi chodzi
P: jak to się piszę?
wiec mówię jak i dodaje info uzupelniajace, wie Pani to grupa języków na bazie rachunku lambda, trochę teorii kategorii: LISP, Haskell, ML, Scala. Tak jak by Pani programowała na uniwersytecie 30+ lat temu. Klasyka.
Pani: cóż bym mogła Panu zaproponować takiego... hmm. Proszę zobaczyć to i podaje mi "Java Script" (nie mylić z klasyką "Java", którą na marginesie lubię, choć wg mnie bardziej obiektowa), czyli to nowoczesne dziadostwo i "odnowienie" starego hitu, które pachnie jak Cobol....
Facepalm.
P.S. w Matrasie nie lepiej, ze znajomością.

#heheszki #pdk #programowanie
  • 61
@Chyzwarr: A co chcesz od Wazniaka? Jedna z lepszych stron na studiach.

@nint: Meh, takie gadanie. Babka tam pracuje za minimalną krajową, pewnie jeszcze tylko w weekendy, ale koniecznie musi znać na pamięć wszystkie gówna, które teraz niby są bestsellerami. Podejrzewam, że kasjerki mają #!$%@?, a nie wgląd w to, co się dobrze sprzedaje. Kasjerki zawsze będą polecać jakieś gówna z wysoką marżą, a nie to, co się dobrze sprzedaje.
@nint: Serio tak dziwi cię, że w sieciówkach pracują podawacze, a nie sprzedawcy? Potrzebujesz wiedzy to idź do sklepu specjalistycznego, w tym przypadku księgarni, a nie do kiosku z mydłem i powidłem.
Serio tak dziwi cię, że w sieciówkach pracują podawacze, a nie sprzedawcy? Potrzebujesz wiedzy to idź do sklepu specjalistycznego, w tym przypadku księgarni, a nie do kiosku z mydłem i powidłem.


@Tytanowy: hłe hłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ponton: Ta Scala Cię zdradziła. Ten język nie ma 30+ lat ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak przy okazji, to poleciłbyś jakąś książkę do tego programowania funkcyjnego? Serio pytam xD.
@mecenas_z_piaseczna: Kasjerzy polecają to, za co im się płaci później premie. W Empiku jest to produkt przykasowy. Dodatkowo - każdy wie, co się najlepiej sprzedaje - jest regał z topką, która w większości trafnie to reprezentuje. @nint po prostu trafiła pewnie na kogoś, kto miał gorszy dzień lub taki charakter + nie była to osoba z działu książki - przypominam, że Empik sprzedaje książki, ale nie tylko. Jakby chciała, to zawsze
@RoHunter: Tylko że jest jeden problem - w Empiku nie dostaje się premii od sprzedaży. Ani w żadnej innej sieciówce. Premie się dostaje za przyjście do roboty w jakimś #!$%@? terminie (np. w majówkę), albo albo za wysoki wynik u tajemniczego klienta.

Kasjer poleca to, co każą mu polecać - a każą mu polecać najczęściej produkty o wysokiej marży. W takim North Fishu będą to jakieś łososie, w Empiku będzie to
Nie masz co robić tylko się śmiać z biednych ekspedientek? Poszedlbys do konkretnego sklepu po daną książkę A nie zwracasz dupe panią które są tylko po to żeby sprzedawać. Próbujesz być zabawny kosztem innych? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)