Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Mirkowie,
Pijcie za mnie kompot, po roku nauki po godzinach, po pracy, wieczorami - wczoraj podpisałem umowę o prace jako junior dev. Teraz już tylko spijać śmietankę i liczyć kasę wpływającą na konto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ktoś wam powie że się nie da, że nie warto, że szkoda czasu to nie słuchajcie. Da się ! Przebranżowienie po 30 jest możliwe. Wymaga sporo pracy, sporo wyżeczeń, dużo zaparcia i jednak trochę pasji.
#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #pracbaza #rekrutacjait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 36
C/C++


@AnonimoweMirkoWyznania: Szanuję. Może też się wezmę, choć motywacji nie mam jakiejś szczególnej. Już w IT, a programuję we "wszystkim" po trochu gdy coś trzeba, czyli w niczym na dobrą sprawę. Chodzi mi ostatnio po głowie, żeby w końcu jakiś język tak dojeb** i mieć lepsze narzędzie do pomocy i wzbogacania szarej codzienności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Gratulacje panie opie, C++ to nie jest lekki kawałek chleba

@kebab-case: wyciąganie wniosków o bootcampach na podstawie historii samouka i jednocześnie sugerowanie, że podczas 3 miesięcznego bootcampa nie przerabia się przynajmniej tych samych ~730 godzin materiałów (wliczając pracę zadawaną do domu ofc) co op przerobił w rok :D
@AnonimoweMirkoWyznania: Brawo Ty, prolog za Tobą. Teraz zaczyna się prawdziwe expienie :)
@aseeon_: w 15 minut mogę opowiedzieć Ci o podstawach programowania które samouk będzie zgłębiał 3 miesiące. Czy to oznacza że w 15 minut pojmiesz, zrozumiesz jak to działa i będziesz się świadomie posługiwał tą wiedzą? Szczerze wątpię. Druga sprawa, kolega samouk wykazał się jedną, bardzo istotną cechą w tym zawodzie, samodzielnie kopał i stawiał sobie kolejne cele. Za
OP: @Dyktus nawet nie wiesz, jak mi wstyd. Zazwyczaj to ja jestem tym "ortograf-nazi", teraz wiem co czują moi znajomi.
@kebab-case w tych technologiach chyba nawet nie ma bootcampów, skąd braliby "kołczów".

Dla potomnych protip 1: warto w ramach nauki robić jakiś projekt
Protip 2 - warto mieć kogoś kto będzie co jakiś czas robił review kodu lub będzie pomocą w chwili, gdy się zablokujesz na jakimś temacie.

Ten komentarz został
OP: @dzony_ tak, skończyłem studia techniczne, pracowałem kupę lat w zawodzie, zarabiałem dobrze, jednak potrzebowałem wyzwań umysłowych, których już w poprzedniej pracy nie miałem. Programowałem "do szuflady" już trochę wcześniej, pisałem jakieś małe aplikacje ułatwiające codzienną pracę itp. Nie byłem związany wcześniej z branżą IT.
@Desseres dokładnie, ten rok to była rozgrzewka, teraz nauka dopiero się zacznie.
@aseeon_ nie jest to lekki kawałek chleba, ale C/C++operuje w gałęziach, które są mi
OP:
@dzony_ projekty typowo szkoleniowe, pracowałem sporo na Raspberry, więc wszelkiego rodzaju stacje pogodowe, stacja jakości powietrza ( czujnik "somgu" + zapis danych do bazy, dostęp do danych oraz wykresy przez www), robot pseudoautonomiczny (z rozpoznawaniem znaków, czujnikami odległości itp), poza tym moje odwieczne wyzwanie: czat p2p (zawsze chciałem to napisać, więc poszło na start), klient FTP itd. Nic nadzwyczajnego, jednak pomocnego w codziennej mobilizacji.

Ten komentarz został dodany przez osobę
umysłowych, których już w poprzedniej pracy nie miałem


@AnonimoweMirkoWyznania: to się jeszcze zdziwisz. 80% C/C++ w tym kraju to maintance nudny jak flaki z olejem.

nie jest to lekki kawałek chleba, ale C/C++operuje w gałęziach, które są mi bliskie: elektronika, automotive - blisko sprzętu. Nie widzę siebie na frontendzie itp.


C++ to nawet tego sprzętu nie zobaczysz. Prędzej samo C.
w 15 minut mogę opowiedzieć Ci o podstawach programowania które samouk będzie zgłębiał 3 miesiące


@Desseres: nie nie możesz

Czy to oznacza że w 15 minut pojmiesz, zrozumiesz jak to działa i będziesz się świadomie posługiwał tą wiedzą?


@Desseres: zajebiście dużo założeń przyjmujesz, oprócz tego, że zmniejszyłeś skalę z niemal 100 dni na 15 minut, co udowadnia dokładnie tyle co nic, to jeszcze wtrącasz stopień pojmowania wiedzy o którym tutaj
zgadzam się z Tobą, dlatego trzeba wybierać firmy robiące fajne projekty


@AnonimoweMirkoWyznania: to mogą robić dobrzy zawodnicy, a i tak jest tego de facto nie wiele. I takich firm jest mało. Oczywiście na rozmowie obiecają ci cuda, wewnętrzne projekty itd. A kończysz w maintanace starego kodu + parę featuerów albo niby projekt nowy ale do nas trafia najgorsze gówno z zachodu. Do Polski jest outcustring czyli na zachodzie robią najnowsze featuery