Wpis z mikrobloga

@WieczorWroclawia: Zwyczajnie w mojej rodzinie i otoczeniu takie zarobki to coś niespotykanego. Naprawdę zastanawiam się jakie trzeba mieć wydatki, żeby przy 15k mówić o dość wygodnym życiu (oczywiście nie zakładam że taki programista 15k ma na utrzymaniu żonę i czwórkę dzieci), bo przecież takie pieniądze to nie są żadne grosze. Może to kwestia otoczenia i braku wzorców 10-15k. Imo jak mi się kiedykolwiek uda zarabiać 3,5-4k netto to będę odczuwała sukces,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 591
@drvcev: a na co wiecej pozwala? Bo jachtu sobie nie kupisz. Weekendowe wypady na Seszele tez raczej odpadaja. Na kolie z diamentami dla zony cie nie stac. Klubu pilkarskiego nie zasponsorujesz. W kosmos nie polecisz. Fabryki czekolady raczej tez nie otworzysz.

15k to niezle zarobki. Jak na Polske to nawet bardzo dobre. Ale ekscentrycznym milionerem sie w ten sposob nie zostaje. Takie pieniadze pozwalaja na zycie bez liczenia kazdego grosza, ale
@drvcev: Hmm, policzmy dla Wrocławia, dla singla z dzieckiem z poprzedniego związku.

Kredyt na dom: 1000zł
Alimenty: 600zł
Korepetycje, tygodniówka, jakieś zakupy dla dzieciaka: 300zł
Jedzenie + woda: 1000zł
Leasing auta: 1000zł
Paliwo: 250zł
Media (woda, prąd, śmieci) 150zł
Ogrzewanie: 400zł
Leki: 100zł
Środki czystości: 100zł
Fryzjer + szampon: 100zł
Telefon + internet: 150zł
Wyjście ze znajomymi na miasto 2 razy w miesiącu (uber, kolacja, alko): 400zł

W sumie mamy 5500zł
@m_bielawski: Punkt widzenia myślę mocno zależy nie tylko od potrzeb jak i doświadczeń. Ja nigdy w życiu bym nie pomyślała że chciałabym mieć tyle pieniędzy na jakieś kolie (oczywiście upraszczam) tylko na ratę kredytu/utrzymanie dzieci. Wygodne życie dla mnie to 8-10k/małżeństwo. Rozumiem o co Ci chodzi, nie mówię że to fortuna, ale określenie że 15k pozwala na DOŚĆ wygodne życie trochę mnie dziwi, wlaszcza w Polsce