Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@drvcev: generalnie wraz ze wzrostem dochodow rosna wydatki. Oczywiscie najpierw myslisz o podstawowych oplatach i zaspokojeniu potrzeb dzieci. Ale zaraz potem okazuje sie, ze wyjscia do restauracji czy kina kilka razy w miesiacu sa calkiem fajne, markowe ubrania jakos lepiej leza i sa wykonane z lepszych materialow, whisky single malt sa smaczniejsze od wodki, laptop za 1500zl z media markt to zlom a wakacje w Koziej Wolce to jednak nie to.
  • Odpowiedz
@Samcro: Oczywiście, że masz rację. Po przekroczeniu pewnego progu, powyżej którego nie musimy się martwić miesięcznym budżetem i zostaje nam spora nadwyżka, dodatkowy tysiąc czy dwa niewiele zmienia. Tak jak już tutaj pisano, nie kupisz sobie jachtu. Człowiek zarabiający 15 tys. netto miesięcznie wiedzie dokładnie takie samo życie jak ten co zarabia 5 tys. Różnica pojawia się dopiero w momencie gdy z tych 15 po latach jakiegokolwiek inwestowania można utrzymać się
  • Odpowiedz
@szatanskii: ale ludzie chcą się po prostu #!$%@? nie martwić pieniędzmi. nie wszysycy chcą być bogaczami. powiem więcej, nie może być sytuacji w której wszysycy są bogaczami, ale jest możliwe żeby zdecydowana większość nie martwiła się pieniędzmi. tak ludzie żyją przecież w skandynawii czy szwajcarii, po prostu nie martwią się wydatkami, kupują sobie co 3-4 lata nowy samochód, jężdża na wakacje a do tego są jeszcze w stanie odlożyć 1-2k mies
  • Odpowiedz
@Samcro ja patrzac na wykop mam inne spostrzezenia. Raczej ze wiekszosc osob z IT uwaza po prostu ze ich zarobki pozwalaja na wygodne zycie i mowia o tym dosc swobodnie. Widze tez czesto komentarze osob spoza IT ktore uwazaja ze takie zarobki to niemozliwe i ze klamstwo.
Takze ja raczej mam wrazenie ze to osoby ktore nie zarabiaja takich kwot uwazaja ludzi z IT za milionerow.
Od siebie dodam ze jak ktos
  • Odpowiedz
@Samcro: to raczej ta druga strona wykopu (niezarabiajaca 15k+) czyni z nich królów życia, kiedy tak naprawdę są zwykłą klasą średnią i wyrobnikami tak jak reszta.
  • Odpowiedz
@drvcev: Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kiedyś zarabiałem trójkę netto i myślałem, że pod siebie ze szczęścia będę robił. Teraz jestem kilka razy do przodu i jest tak sobie. Po prostu podwyższasz standard swojego życia. Lepiej jadasz, lepiej się ubierasz, więcej rozrywek.
  • Odpowiedz
@Samcro: ja pochodzę z rodziny gdzie kasy zawsze było sporo, ale nie byłem bananem. Zawsze skromnie, np. Znajomi mieli lepsze telefony, bo im starzy na raty wzięli. Kwestia gospodarowania pieniedzmi tak naprawdę.
  • Odpowiedz
@Samcro: wcale to nie jest niepopularna opinia, też uważam że zarobki naszych programistów to jest dopiero poziom który powinien mieć każdy w tym kraju, to wciąż bieda która nie pozwala odłożyć na mieszkanie w ciągu xx lat.
  • Odpowiedz
@Samcro: Bo wiele spośród tych osób pochodzi z rodzin, gdzie się liczyło każdy grosz i fanaberią były nowe buty a nie po starszym bracie/kuzynie? Więc jak teraz taki Mirek ma 10k, a całe życie był budżet 500-800 zł na osobę, to faktycznie czuje się jakby złapał pana boga za nogi i nie ma w tym nic złego chyba. Oczywiście wywyższanie się takimi zarobkami to buractwo, ale jak ktoś się wyrwał z
  • Odpowiedz
Takie pieniadze pozwalaja na zycie bez liczenia kazdego grosza, ale w supermarkecie, nie w salonie Ferrari. Mozesz jesc troche lepsze wedliny i pic lepsze alkohole, a jak pralka ci sie zepsuje, to nie bedzie to dla ciebie wyrok. I tyle. Jest wygodnie, ale nie oplywasz w luksusy.


@m_bielawski: do tego wystarczy 7000 na rękę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@m_bielawski: głównie chodzi o określenia "dość dobre życie" lub "to tylko 15k". Większość ludzi w Polsce zarabia w granicach i poniżej 3k i jeśli ktoś mi na wykopie pisze, że 15k to nic i pozwala na niewiele, to mnie niemy śmiech bierze. Rodziny potrafią wychowywać dwójkę dzieci z całkowitym dochodem 5-7k i opłatami na głowie, a co jakiś czas zjawia się tutaj oderwany od rzeczywistości człowiek, który zarabia dwa razy tyle,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Samcro: Zarabiam okolice 2300 dla mnie 10k to tak abstrakcyjna kwota ze za 3 miesiace odkladania spelnil bym wszystkie swoje mniejsze marzenia przedmiotowe na lata do przodu xD
Karcher k7 - 2k
Komp 6k
Narzedzia 1400
Spawarka 1500
Kompresor 1300
Lusrzanka plus obiektyw 4k
Gopro 7 1600 chyba
Remont auta 10k
Snowboard 1k
Akwarium 500l uzywane 1600
Tv 60"/projektor 4k/3k
Vr oculus/vive z 2k
  • Odpowiedz