Wpis z mikrobloga

Najśmieszniejsze są komentarze w stylu "No, zarabiam ponad 10k miesięcznie, ale co to za pieniądze? Kupuję sobie, co chcę, nie patrzę na cenę, a na koniec miesiąca zostaje mi marne 3k. Co mi po tym, skoro willi sobie nie kupię?". W miesiąc, nie oszczędzając, odkładasz pieniądze, które są równowartością pensji znacznej części społeczeństwa. Jesteś taki biedny.
  • Odpowiedz
wszystko zależy od człowieka, ale wielu ludziom naprawdę 10-15k to mało z prostej przyczyny. #!$%@? hajs, nie umieją kontrolować siebie i wydatków. tylko tyle i aż tyle. sam zarabiam różnie ale zawsze ciut więcej niż 10k i koledzy w pracy podobnie. zawsze kłamie, że jakieś większe zakupy (typu auto czy motocykl... choć ostatnio i w tych kwestiach wystarcza mi strupy za kilka tysięcy) mam na kredyt, bo oni mimo że zarabiają tyle
  • Odpowiedz
@Neoplan: @Suck_My_Duck: Oczywiście że wolałabym zarabiać kiedyś więcej, ale po pierwsze nie jestem optymistką, po drugie raczej mój przyszły zawód to nie żaden programista specjalista. Nawet nie wiem czy pracę dobrą znajdę. Tak jak już pisałam, w moim otoczeniu dobre pensje to 3-4k, po prostu nie znam ludzi, którzy (oczywiście poza właścicielami jakichś firm) zarabialiby te 10-15k tak sobie, w jakiejś firmie, stąd, jak już pisałam, taki jest akurat mój
  • Odpowiedz
@Samcro: zrobiłem w zeszłym roku delikatnie ponad bańkę - mam trochę lepszy samochód, trochę lepsze ciuchy i trochę lepszą chatę. jachtów i helikopterów nie zaobserwowałem. :(
  • Odpowiedz
@drvcev: znajomy ma ludzi w pracy w it ludzi ktorzy przy 10-15k ledwo do 10 starcza. Jeden bo bmw na leasing drugi bo maca za chore pieniądze kupił. Ja nie wiem co mają w głowie by nic nawet w razie choroby czy straty roboty przetrwać pare miesięcy na spokojnie
  • Odpowiedz
Z 10 k to można sobie odkładać jak nie ma się rodziny. Jeżeli ma się 2-3 osoby na utrzymaniu to jest wcale dużo i na pewno takie osoby nie są bogaczami.
  • Odpowiedz