Wpis z mikrobloga

Mam zamiar (pierwszy raz w życiu) wziąć kredyt na ok. 10 tysięcy złotych, cel to ślub i wesele, które jest zaplanowane na wrzesień 2019. Mam 23 lata, zarabiam 2300 netto na pół etatu, jak skończę studia przyszłym roku to mam zamiar przejść na pełen etat. Mój #rozowypasek jest o 3 lata młodszy, jeszcze nie pracuje. Czy z takimi zarobkami dostanę kredyt? Jak to w ogóle wygląda? Trzeba mieć jakieś zabezpieczenie czy nie?

#wesele #slub #kredyt #zwiazki #rozowepaski
  • 191
  • Odpowiedz
Do 30?


@zemsta_przegrywa: Dotąd aż będziecie na siebie zarabiać i być w stanie utrzymać mieszkanie, siebie i ewentualne dziecko. Co się tak spieszysz z tym ślubem, ksiądz Cię goni? Ostrzegam, żebyś za chwilę nie pluł sobie w brodę i nie jęczał, ze masz kredyt do spłacenia.
  • Odpowiedz
@korpoRator: a dlaczego nie?
Nie wszyscy sa wiecznym dziećmi.
Sa ludzie, którzy maja w głowie poukladane dość wszesnie, asa i tacy co po 40 sa lekkomyslni.
Różnie bywa.
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: po pierwsze do banku mozesz sie przejsc, wylicza Ci zdolnosc kreddytowa, ale do zdolnosci biora zarobki z ostatnich paru miesiecy wiec wezma te 2300 a tutan latwo moze nie byc.

Najlepiej ściągnij sobie aplikacje i zacznij zapisywać wszystkie wydatki, sprawdz ile na co wydajesz i czy rzeczywiscie zostanie Ci na splate kredytu. Musisz brac zawsze ten najgorszy wariant. Poszukaj w necie tez info jak zaplanować budżet (ja polecam blog jak
  • Odpowiedz
@dzana: ty serio wierzysz, że mu choć 10000 zostanie w kopertach? :D teraz takie januszostwo jest, że koperty będą w większości puste!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@zemsta_przegrywa: świetny pomysł. Tylko weź pod uwagę jedno: jak już bierzecie kredyt, czyli dodatkową kasę to weź chłopie zaszalej, w końcu to wesele, nie? Czemu tylko 10k? Weź 40 000 zł i jak rozłożysz na 15 lat to rata będzie niska i w momencie, gdy dzie będziesz dobijał do czterdziestki to dawno już spłacisz. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: Daj se spokuj chłopie z tą hejtprzynętą. Moja córka niosła mi obrączki na ślubie. Mimo że zarabialiśmy dość duze pieniądze, dla większości rodaków bardzo duże, czuliśmy że wywalamy kase w kibel. Zrobisz szoł a i tak wszyscy #!$%@? na Ciebie położą i oplują że za mało wszystkiego.....
  • Odpowiedz