Wpis z mikrobloga

#residentevil #gry #ps4

Grałem dziś w demo nowego Residenta na PS4 Pro. Ogólnie jest ok, ale mam też sporo zastrzeżeń. Podobają mi się lokacje, animacje postaci, udźwiękowanie. Fajny się też strzela - czuć moc. Jest kilka zapożyczeń z innych części pod względem gameplayu jak np. zabijanie okien dechami lub tworzenie amunicji ze znalezionego prochu (taki patent był w RE3). Fajne są też zagadki, czuć klimat tamtych lat. Niestety gra pod względem technicznym totalnie leży. Tryb HDR jest totalnie skopany i to bez względu na platformę, ma wyprane kolory, prawie zero czerni, a wszystko jest powleczone mgłą (mleczną poświatą). Na podobną przypadłość cierpi nowy Red Dead 2. Jest to mega zastanawiające, zwłaszcza że RE7 miał przecież jedną z lepszych implementacji HDR. Do tego całość ma zielone/żółtawe zabarwienie - wygląda to trochę jak w matrixie. Murzyn, którego spotykamy na posterunku ma dzięki temu odjazdowy kolor skóry. Kiepskie są też tekstury. Jest też problem z oddalonymi postaciami, które (zapewne żeby zaoszczędzić na mocy obliczeniowej) są animowane dosłownie w kilku klatkach. Wygląda to dość komicznie.

Aha, dema nie udało mi się ukończyć za pierwszym podejściem. Jest tu naprawdę sporo do zrobienia, a nawet takie cutscenki zabierają cenne minuty ;)

A jak tam Wasze wrażenia?
simo_pl - #residentevil #gry #ps4

Grałem dziś w demo nowego Residenta na PS4 Pro. ...

źródło: comment_aGyNoXK0VY1G1KHEqzyj9FxzYSMllkPr.jpg

Pobierz
  • 10
@simo_pl: nie wiadomo po co dali to ograniczenie zamiast po prostu odpowiedni przyciąć teren do eksplorowania. Skoro nawet w cutscenkach czas leci to nie można się na spokojnie zapoznać z grą i zdecydować czy ci się podoba i kupisz ¯\_(ツ)_/¯
@BatonikKokosowy: No przesadzili z tym. Pewnie jacyś napaleńcy przejdą demo i w 15-20 minut, ale jak chcesz zagać normalnie, rozkoszując się tytułem to nie widzę takiej opcji. Niby można kombinować, zakładać kolejne konta na PSN czy na steam. Z drugiej strony to też sposób na nakręcenie hajpa ;)
@simo_pl: dobra zmieniam zdanie. Odpaliłem to demo i ukończyłem całe za pierwszym podejściem w dokładnie 24 minuty i 28 sekund. Bez żadnych poradników i filmików z internetu i oglądając dokładnie każdy kąt xD
@n1craM: 7,91GB.
@BatonikKokosowy: faktycznie, dowiedziałem się teraz, że byłem dosłownie o krok od ukończenia. Myślałem, że trzeba zebrać 3 medaliony do posągu w głównym holu posterunku i że w ogóle trzeba otworzyć wszystkie kłódki z szyframi itp. ;)
Ogralem na prosiaku z hdr 4k(choc slyszalem ze to fhd demo) i na jutubie lepiej to wygladalo xD ogółem nie lubie archaiczności rezydentów i jak dla mnie to skopane jest, że nie ma headshotów. Strzelam 3 razy w łeb a tu tylko skóra odpada z głowy, niczym system zniszczen w gran turismo(którego nie ma w porównaniu z takim gridem). No to myśle że shot gun coś zmieni, a #!$%@? takiego xD zombie