Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
#kaefnaemigracji #barber

Brałem pod uwagę to, że niektóre towary kosztują tyle samo lub są droższe w Polsce niż w #irlandia (po przeliczeniu waluty, bo biorąc pod uwagę siłę nabywczą, wszystko jest #!$%@? drogie w Polsce)

Ale lokalne usługi powinny być tańsze prawda? Taki #!$%@?! Idę do barbera, żeby przyciąć włosy i brodę, a tam 90 zł chcą.

Ile #!$%@??! W Irlandii płaciłem 12 euro za taką samą usługę! Raz wyłożyłem 25 w najbardziej hipsterskim salonie jaki w życiu widziałem, ale wtedy w cenie był masaż skóry głowy i buteleczka olejku do brody jako gift.
  • 20
@kaef_v2: To brzmi jakbyś zamienił Irlandzkiego "niskobudżetowego" fryzjera na jakiegoś hipsterskiego golibrodę w Polsce. Ja w Irlandii za same włosy płacę 16 EUR, a razem z brodą 20 EUR (nie ma przy niej wiele roboty), a chodzę do gościa poza centrum - w centrum by było ok. 50% więcej. W Polsce natomiast za same włosy zwykle płacę 40 PLN, zakładam, że z brodą by było może 50-60 PLN. W obu przypadkach
a chodzę do gościa poza centrum - w centrum by było ok. 50% więcej.


@Regis86: Kiedyś byłem w Dublinie i zwykły męski fryzjer kosztował z 10 euro i to ścisłe centrum niedaleko szpili. Wiem bo cena była na szybie. A u mnie na wsi z 12.
W dublin broda + wlosy 25€ mnie kosztuje. W Polsce 80 PLN płaciłem za taka sama usługę. W obu przypadkach jakość usługi jest średnia...
@4x80: OK, ale koło szpili w tej cenie to raczej coś o niskiej jakości - mała, brudna buda jakiegoś hindusa albo ruskiej Karyny połączona ze sklepem z tanią, badziewną elektroniką, czy coś takiego? ;-)
Zgaduję takie klimaty: https://www.google.com/maps/@53.3508571,-6.2537344,3a,75y,182.13h,88.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1s08QGMpeJGJw7TsF52KjQzQ!2e0!7i16384!8i8192

W Polsce to odpowiednik Karyny po zawodówce - max. 20-25 PLN moim zdaniem.
Ja mam na myśli coś o nieco lepszym standardzie, np. taki lokal: https://www.grandbarbers.ie/ - lekko hipsterski, ale bez przesady.
@kaef_v2 bo u nas podatki są wysokie stąd te wszystkie ceny. To samo było jak Niemcy chcieli budować w Polsce fabrykę meśka. Jak zobaczyli nasze #!$%@? prawo podatkowe to tego samego dnia wracali do rajchu.
@Seishin: idz do takiego dentysty w IRL i zrob sobie np. kanalowe czy wstaw implant, to poczujesz roznice w cenach uslug :) Tak jak ktos wyzej pisal, w Polsce jest troche hipsterki w niektorych branzach i tam faktycznie przycinaja ponad norme, ale wiekszosc uslug to grosze w porownaniu z IRL.
@kaef_v2: W Dublinie płacę 23 euro. W Polsce już dawno nie sprawdzałem, ale 90 zł wydaje się dużo.
Pierwsze znalezione w Bydgoszczy: "Strzyżenie włosów + brody 74zł" - może hipstersko trafiłeś.
Pamiętam jak w Warszawie płaciłem kiedyś 45 zł, a w moim rodzinnym mieście miałem miejscówkę za 8 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kaef_v2: Obudziłem się w środku nocy i wpadłem na rozwiązanie Twoich problemów. Zostań barberem i kasuj 90 cebulionów za ~20 minut pracy. Do tego oporządzisz się sam, albo będziesz miał firmową zniżkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)