Wpis z mikrobloga

12/100
StarCraft 1998
Platformy:PC, nintendo 64
Gatunek: Strategiczne , RTS, sci-fi
Producent: Blizzard Entertainment
Opis: StarCraft jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, opracowaną przez studio Blizzard Entertainment, w którego portfolio znaleźć można między innymi takie serie, jak WarCraft oraz Diablo. Produkcja została wydana na platformie PC w 1998 roku i w krótkim czasie zyskała status kultowej, po latach doczekując się miana prawdziwej legendy.
Akcja StarCrafta została osadzona w dalekiej przyszłości. Fabuła koncentruje się na konflikcie rozpętanym przez trzy frakcje walczące o wpływy w Sektorze Koprulu znajdującym się na rubieżach Drogi Mlecznej.

W komentarzach piszcie wspomnienia z tą grą i propozycje do retro :)

#100retrogierek #retrogaming #starcraft #nintendo #nintendo64 #pc #gry #pcmasterrace #retro
Pobierz Bekon2000 - 12/100
StarCraft 1998
Platformy:PC, nintendo 64
Gatunek: Strategiczne ...
źródło: comment_uYSCCdpoMnBpexFGJvSJ4ELsQAFCj2eh.jpg
  • 24
@Gawith_Apricot: OOOOJ tak

Ja pamiętam że moim nadrzędnym celem to było zawsze granie protosami, bo brałem Dark Archona, leciałem NPCowi do bazy, brałem drona/battlecrusiera i budowałem armię 400/400 XD
Z resztą protoss mi się do tej pory najbardziej podoba, nie muszę marnować roboli żeby mi stali i budowali cokolwiek, full automat

Tyle że z operation cwal jest taki problem, że npce tez wtedy to dostają
Ja mam inne wspomnienie, mieszkałem w malutkiej mieścinie, doszly mnie słuchy że jeden gość ma StarCrafta pirata. Jakoś go w szkole zagadałem i powiedział, że pożyczy abym sobie przegrał. Do dziś pamiętam cenę najtańszej płyty CD-R 14,99zl. Załatwiłem też u nauczyciela informatyki który w domu miał nagrywarkę CD i po kilku dniach miałem swoje CD ze starcraftem. Oczywiście kod instalacyjny z okładki przepisałem na swoją okładkę. Wersja która kopiowałem była piratem zakupionym