Wpis z mikrobloga

Q@A - Wszystko od chudnięciu, tyciu, żywieniu, siłowni, lifestyle - dowiedz się się wszystkiego

Jako, że większość doświadczonych osób na tagu straciło cierpliwość do nowych osób po 1 dniu i zajmują się tylko trollowaniem, bo pojawia się samozwańczy bohater. który nie nosi peleryny ʕʔ (ale za to ma borsucze uszy).

Także jeśli ktoś zaczyna i ma jakiekolwiek pytania dotyczące żywienia, siłowni, inne pokrewne to zapraszam pod tym wpisem do zadawania pytań. Na każde postaram się odpowiedzieć zarówno konkretnie jak i wyczerpująco w miarę moich możliwości czasowych.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #zdrowie #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
  • 157
@jazmojegopokoju: Tak Greyskull jest super na początek. Przy siadzie low bar nie jest potrzeba jakaś specjalna mobilność kostki, wieć przy takiem siadzie prawdopodobnie nawet nierozciągnięta osoba będzie w stanie zejść do kąta 90 stopni bez butów trójbowych w trampkach
@haldok:

Każdy jest inny jeśli chodzi o progres, ale i laika progresja liniowa powinna ciągnąc się dość długo. To jak jesteś zaawansowany możesz sprawdzić tutaj https://symmetricstrength.com.

Osobiście zaczynałem od

100 kg przysiad
100 kg martwy ciąg
35 kg wyciskanie na ławce
25 kg OHP

Po roku/półtorej

160 kg przysiad
180 kg martwy ciąg
90 kg wyciskanie na ławce
65 kg OHP

Po 2,5 latach

195 kg przysiad (niestety przez chorobę nie
@Kasahara: mam 25 lat, nigdy nie miałem robionych badań krwi (poza cholestelorem i trojgliceryną w technikum) - nie mam żadnych dolegliwości, kompletnie czuję się wspaniałe, nic mi nie dolega - jakie badania powinienem zrobić profilaktycznie, żeby mieć pewność, że wszystko ze mną w porządku?
@czarekn:

Rozciąganie i rollowanie nie jest niezbędne do budowania masy mięśniowej, jednakże elastyczność mięsna jak i sama mobilność jest przydana, szczególnie jeśli ona jest ogranicza i uniemożliwia poprawne wykonywanie bojów.

W przypadku garba podczas martwego ciagu wina może pochodzić z dwóch kierunków. Pierwszy z nich to technika samego boju, gdzie może brakować np. napicia tylniej taśmy i upper back. Drugi to słaby upper back i wzmocnienie mięśnie w tej strawie.

-
@ElCidX:

Nie. Trening siłowy jak sama nazwa wskazuje ZAWSZE służy budowaniu siły. Obojętnie czy redukujesz, czy masujesz, czy redukujesz czy jesteś powerlifterem, kulturystą lub piłkarzem. Oczywiście może być ukierunkowany na rozwój np. dynamiki czy bardziej hipertroficznie. Jednak nigdy to nie powinno być narzędzie do spalania kalorii - tu po prostu dopnij dietę, a jeśli trzeba dołóż GPP (np. spacery farmera, przerzucanie opony, liny, walenie młotem w oponę, sanie), interwały lub cardio.
@Kasahara: dwa pytanka:
1. Mam problemy z barkiem przez co nie moge go cwiczyc nawet z minimalnym obciazeniem. Jak to przeskoczyc?

2. Dlaczego czesto w dietach na redukcje zaleca sie awokado lub makrele jako ostatni posilek. Rozumiem ze chodzi o tluszcz ale w jakim celu?
Cześć. Musisz się udać do lokalnego fizjoterapeuty SPORTOWEGO, który da odpowiednie zalecenia. Z ACL z pewnością musisz dbać o technikę siadu i wykonywać go biodrowo hip-hinge techniką low bar, aby jak najmniej przenosić obciążenie na kolano i czterogłowe. Zadbać tez o przywodzicie/odwodziciele aby kolana nie leciały do środka. Jednak pełen obraz da Ci tylko ktoś na miejscu kto Cię zobaczy/dotknie dlatego polecam wizytę i fizjoterapeuty.
@jazmojegopokoju:

Według mnie najłatwiej zapakujesz jakikolwiek omlet, który jest zjadliwy nawet na zimno, takie jak lubisz wytrawne czy na słodko.

Kalorie z kanapki niestety musisz oszacować. Wpisz po prostu wagę jednej typowej bułki, zobacz co jest w środku, też dodaj do fitatu

Realny cel wagowy - zawsze patrz w lustro. Niestety dużo zależy od masy mięśniowej czy kośca. Nie da się oszacować "prawidłowej wagi".
@PtactwaWiele:

Z barkiem pierwszy kierunek fizjoterapeuta sportowy, aby podjąć stosowne kroki w celu jego rehabilitacji jak i zarówno zobaczyć w jakich płaszczyznach możesz pracować. Niestety przez internet nie da się Ciebie pomacać i coś doradzić

Niestety nie wiem dlaczego ktoś wpisuje awokado czy makrele na ostatni posiłek. Pora spożywa tłuszczów raczej ma mało istotny sens dla redukcji. Bardziej na sens i jego jakość wpływają raczej węglowodany, które z białkiem pomagają w
@Kasahara: Panie Borsuk kilka pytań początkującego:
1. Schudłem 17 kg - liczyłem kalorie, wiem ile kcal mam jeść, ogarniam kwestie jedzenia, ale w trakcie redukcji nie chodziłem na siłownie. Jak sprawa wygląda z treningiem i jedzeniem tj. co jeść przed treningiem, co jeść po? Kiedy białko i czy wspomagać się od razu odżywką? Jaka ilość białka na kg masy?
2. Czy jest jakiś w miarę "uniwersalny" trening, polecany dla początkujących? Z
@NieObywatel:

Jeśli chodzi o dół ciała

Przysiad low bar - możesz na razie uczyć się wzorca box squatem z kettlem lub jakaś lżejszą sztangą
Good morning
Skłony na ławce rzymskiej
Martwy ciąg na luzie
Uginanie na dwugłowe z gumą zaczepioną o cos
Seated hip bad abduction

Reszta bojów OHP/Wyciskanie/Wiosłowanie myślę, ze nie będą problemem