Wpis z mikrobloga

Mikrokoksowe cele na 2019

- BP - 150 kg
- SQ - 235 kg
- MC - 265 kg
- OHP - 90 kg
- Przekroczyć 100 kg na wadze nie będąc przesadnie zalanym
- Nie przesadzić z minicutem i nie wpaść na pomysł docinania do 8 % BF
- Biegać na dworze w DNT
- Nie chorować 12 razy w roku
- Trzymać 95 % czystej miski
- Nagrać minimum 25 filmy na YT
- Zarabiać jeszcze więcej
- Pozostać natty

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #postanowienianoworoczne #dieta #tyjzwykopem #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
  • 31
@pkrr:

Oceniam je obecnie na

- 200 SQ (niestety nie podszedłem, bo się rozchorowałem na sam koniec rok). 190 póki co prawidłowo głęboko usiadłem 195 kg spłyciłem leko
- 215 MC - robiłem po 205 z zapasem ale nie testowałem maksa
- 97.5 BP - na obecną chwilę po zmianie techniki, bo robiłem 115 kg z dupą w górze i na żadnych zawodach by tego nie zaliczono. Ogólnie powinien wynik teraz
@Kasahara: Dlaczego taka kosmiczna różnica między BP i SQ oraz różnica (mniejsza i nie w tą stronę) między MA, a SQ?
Masz jakieś nogi mutanta i górę (zwłaszcza klatę) cherlaka?
@vostok:

Fotki wrzucałem tu kilka razy ogólnie wyglądowo zdaje mi się, że jestem dość proporcjonalnie zbudowany.

Ogólnie kilka czynników

- Do siadu mam bardzo korzystne warunki - bardzo krótką kość udową
- W MC mogło by być też trochę lepiej, dźwignia jest ok, ale przez pogłębioną kifozę robię lekkiego garba w odcinku piersiowym, bo to moja neutralna pozycja kręgosłupa.
- Do wyciskania totalnie na odwrót - bardzo długie ręce przy małej
@Kasahara: trochę rozjaśniłeś, niemniej nie mogę sobie wyobrazić "proporcjonalnej" budowy ciała przy krótkich kościach udowych dających możliwość przysiadu z ciężarem > ćwierć tony o jednocześnie rękach na tyle długich, że problemem jest ciężar < 150 kg...
Pewnie wady postawy (które na fotach jakoś nie rzucają się w oczy) ograniczają siłę, ale że aż tak? Może po prostu za słabo trenujesz górę w tym ręce? Z doświadczenia wiem, że przy klacie dużo
@vostok:

Ogólnie skull crushery robię z 35-45 kg w serii, na tricesp pushdown w serii z 70 kg (wiadomo wyciągi są różne), dipy z +5-10 kg doczepione w serii a mam niemalże 100 kg wagi. Widzę, ze osoby, które wyciskają wiecej ode mnie mają zarówno triceps, plecy słabsze niż ja i to znacznie. OHP 80 kg jednak dociskam tym tricepsem.

Problem raczej mam na dole ruchu, dociskać zawsze dociskam ten BP
@Kasahara: cóż, przynajmniej masz zapał do ćwiczeń :) ja pochodzę z tydzień, potem przez 2 tygodnie mi się nie chce, albo i trzy i od nowa macieju. Przez to jest jedna wielka bryndza, bo nie tylko progres zerowy, ale zawsze mnie mięśnie napitalają, bo przecież nie mają kiedy przyzwyczaić się do wysiłku...