Wpis z mikrobloga

@Kerwis Wybacz, nie chciało mi się segregować kategoriami. Kilka pozycji z mojej biblioteczki, sprawdź sobie po prostu co Cie interesuje. Jeśli chcesz więcej podeśle więcej.

Advanced Magical Arts - R.J. Stewart
Arbatel: Concerning the Magic of the Ancients - Joheph H. Peterson
Enochian Magic: A Practical Manual - The Angelic Language Revealed
A manual of sex magick - Louis T. Culling
Enochian World of Aleister Crowley: - Enochian Sex Magick
Forbidden Rites:
@Kerwis Nie da się edytować, więc mały dopisek (urok pisania postów o 5 rano).

Jeśli uważasz, że te wszystkie pozycje to dużo, uprzedzam, że tak nie jest, a przed Tobą są setki innych książek.
Jednak jeśli kompletnie nie wiesz od której zacząć zalecam sprawdzenie pozycji "Magija w teorii i praktyce" Aleistera Crowleya. W przypisach autor podaje także inne książki jako rozwinięcie danego tematu, więc możesz lecieć według nich po kolei. Przestrzegam jednak
@AndrzejStrzeblinski: nie sadzisz ze crowley jest troche przestarzaly? Czytam i czytam, i dochodze do wniosku, ze Solomonska magia jest ograniczona. Traktuje sie tam wiekszosc bytow jak posluszne slugi, troche to srednio wyglada jesli chcesz z nimi wspolpracowac. Pamietasz jak wspominales mi o tym, ze wiekszosc demonow jest oszukancza i wykorzystuje nas do wlasnych celow, nic nie robi bezinteresownie? Jak bys sie czul gdyby ktos rozkazywal i petal Cie jako sluge na
@maze Crowley na pewno był wielką osobą w kontekście okultyzmu, nie wydaje mi się, by był przestarzały, w końcu systemy magiczne się nie starzeją. Aktualnie z 90% okultystycznych stowarzyszeń na świecie czerpie pełnymi garściami z dzieł Crowleya. Był też wielkim "show-manem", budując piękny teatrzyk i legendy wokół swojej osoby, ale to taka mała dywagacja.

Magia Solomoniczna działa na zasadzie pętania od setek lat i według mnie tak to należy wykorzystywać. Jeśli ktoś
@AndrzejStrzeblinski: odpisze pozna noca nie mam teraz niestety czasu, a chcialbym sie odniesc do niektorych podpunktow. Dobrego dnia!

Aha, ostatnio wpadlem na ksiazke Roberta Bruce- practical psychic self defense handbook. Czytales moze?
@maze: Generalnie jest przyjęta taka zasada, że z jednym panteonem bogów pracujesz w danym momencie. To znaczy jeżeli ewokujesz przykładowo demony z występujące w kulturze nordyckiej*, zabezpieczasz się imionami dobrych Bogów występujących również w kulturze nordyckiej. Magia Solomoniczna ma korzenie w kulturze hebrajskiej, z definicji polega na ewokacji złych bytów - stąd pojawiają się w kręgu takie imiona jak Michael, Gabriel, Raphael i Uriel, oraz cztery imiona Boga mające za zadanie