Wpis z mikrobloga

Przeczytałem właśnie pewną książkę psychologiczną i postanowiłem się z Wami nią podzielić (temat wyszedł przypadkiem w dyskusji o rynku mieszkaniowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Jak tylko o niej wspomniałem to od razu ktoś w wiadomości prywatnej poprosił o jej tytuł, co skłoniło mnie do tego wpisu. Uważam że takie książki powinny być obowiązkowe w klasie maturalnej. Mielibyśmy wtedy mniej problemów w życiu dorosłym.

Jest to wywiad, w sumie bardziej rozmowa dwóch mężczyzn, gdzie jeden z nich jest psychoterapeutą. Rozmawiają o męskiej seksualności, wychowaniu dzieci, kontaktach z rodzicami (głównie ojcami), schematach, które nami rządzą, bo stereotypy to cholernie destrukcyjna rzecz. Poruszają tematy płaczu u mężczyzn, pierwszej miesiączki u córki i wiele innych spraw, o których większość z nas pewnie nie ma z kim porozmawiać, bo "faceci nie płaczą". Prawda? Gówno prawda!

Książka napisana przez facetów dla facetów, ale każda kobieta też powinna ją przeczytać, aby poznać z czym się zmagają jej partnerzy, ojcowie czy synowie.

Tak o niej mówi Wojciech Eichelberger (jeden z najbardziej cenionych w Polsce psychoterapeutów, autor książek):
Szczera, dosadna, nieunikająca kontrowersji rozmowa dwóch wrażliwych i dociekliwych facetów po przejściach o najważniejszych sprawach w życiu chłopców i mężczyzn. Obowiązkowa lektura dla współczesnych facetów w dowolnym wieku, a także dla ich matek, ojców i partnerek.

Bardzo mi daleko do osób żebrzących o plusy, ale w tym wypadku zrobię wyjątek. Wykopcie to proszę nawet jak temat mało was interesuje. Na wykopie siedzi mnóstwo osób uważających się za #przegryw czy #stuleja Bardzo wiele problemów w naszym życiu bierze się z tego co wynieśliśmy z domu lub tego czego nie dostaliśmy w nim i myślę, że ta książka może pomóc wielu osobom zrozumieć siebie lub swoich partnerów. Bez tego nie da się iść dalej. Tak powszechna na wykopie #logikarozowychpaskow jak i #logikaniebieskichpaskow zazwyczaj nie bierze się z niczego, a tu na wykopie jest to zazwyczaj błędnie przedstawiana jako patologia czy #heheszki

#ksiazki #ksiazka #psychologia #psychoterapia #czujedobrzeczlowiek #wychodzimyzprzegrywu

https://kulturalnysklep.pl/ksiazka/czasem-czuly--czasem-barbarzynca-tomasz-kwasniewski--jacek-maslowski-czasem
marian1881 - Przeczytałem właśnie pewną książkę psychologiczną i postanowiłem się z W...

źródło: comment_3tatksJRdsbNNsXJ4nq8QhBDTzDLAgWv.jpg

Pobierz
  • 15
Kolejne książki, które zmieniły moje życie. Koniecznie do przeczytania dla każdego (nie tylko facetów):

- Wywieranie wpływu na ludzi - R. Cialdini
- 5 języków miłości - G. Chapman
- Dlaczego mężczyźni kochają zołzy - Sherry Argov
- Sztuka kochania - Michalina Wisłocka
- Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy - John Eldredge

Ta ostatnia wywróciła moje życie do góry nogami. Polecam
@Kalvot: Ja bym się wstydził na półce chyba tylko płyty CD z #discopolo :) Za to książkę o historii tej muzyki chętnie bym nawet przeczytał.

A tak bardziej serio to jeśli zastanawiamy się czy coś zrobić lub mieć to wstyd lub nie to świadczy tylko o naszym braku pewności siebie. Książkę koniecznie przeczytaj, kupować nie musisz. Może jest gdzieś do wypożyczenia.
Ja bym poleciła z tej tematyki "Żelazny Jan" Roberta Bly. Wiadomo, że przeczytanie książki nie rozwiąże problemów, nie zmieni czyjegoś życia ale pozwoli przyjrzeć się pewnym aspektom i zastanowić się nad nimi. Zawsze warto spojrzeć na różne kwestie czyimiś oczami :)