Wpis z mikrobloga

@delKrul: to. ja miałem laskę w pracy, która z----------a na szefa, bez zająknięcia przyjmowała JEGO obowiązki i jeszcze do miała pretensje do mnie i do reszty, że się nie wychylamy ponad nasze obowiązki xD taka typowa służbistka. najlepsze było to, jak jej nie załatwił przedłużenia umowy i kompletnie zlewał, a na koniec (bo przeszła do innego zespołu, kiedy on się w końcu obudził) zwyzywał, że bez niego to by była
  • Odpowiedz
do czasu. Jak w mojej firmie. Ktoś zaczyna z minimalną i pracuje. Mija rok,dwa,pięć a nikt nie chce dać podwyżki.


@Nowarozowa: no słabo biorąc pod uwagę inflację, podpisywanie umowy w której nie ma zagwarantowanej podwyżki chociaż o stopę inflacji to takie ruchanie siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to
  • Odpowiedz
@Skipi1111 na rozmowie o prace, każdy może sobie gadać co chce, ale jak ktoś podjął pracę za minimalną krajową, to ma wykonywać swoje obowiązki. Proste.
Czasami pracodawcy płacą mało za obiektywnie wymagającą pracę, wtedy pozostaje negocjować stawkę, albo odejść.
  • Odpowiedz
@Doman_60: z reguły nie masz w umowie, że będzie jeździł 450 km, tylko że będzie jeździł. Jeśli oczekujesz, że będzie jeździł dobrze to oszukujesz sam siebie. Z pracą jest tak samo. Za najniższą płacę możesz się łudzić, że nabywasz usługę, która zostanie wykonana zgodnie z umową, ale powinieneś się liczyć z tym, że trafisz na kogoś, kto nie będzie miał ochoty albo umiejętności, żeby to zrobić
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: No to jak mam napisane że będzie jeździł, to faktycznie nie ma tematu

Ja rozumiem Twój punkt widzenia i argumentacji, ale chodzi mi o to że jak nie można polegać na umowach to wszystko się wali. Biorąc spodnie na bazarku za 20 zł liczę się z tym że długo nie przetrwają, ale podpisanie umowy z pracownikiem na wykonanie określonej roboty to co innego.
  • Odpowiedz
Biorąc spodnie na bazarku za 20 zł liczę się z tym że długo nie przetrwają, ale podpisanie umowy z pracownikiem na wykonanie określonej roboty to co innego


@siema_mordo: dlaczego? Ja nie mówię, że ktoś po podpisaniu nie będzie całkowicie wykonywał swoich obowiązków. Sądzę po prostu, że będzie je wykonywał źle, bo za niską cenę nie sposób oczekiwać wysokiej jakości. Dotyczy to spodni, samochodów i pracowników.
  • Odpowiedz
Wykopki nie rozumieja, ze tylko promil ludzi zarabia jako takie pieniadze (albo rozumieją, a wiekszosc mirków poprostu trolluje), wiekszość ludzi na świecie pracuje za minimalną do okolic mediany płac danego kraju (w przypadku PL jest to 1,5-2,5k+ netto głównie), kilkaset tysiecy ludzi w kraju zarabia dobrze, reszta nigdy nie bedzie, gdyz nie ma tylu dobrze płatnych stanowisk pracy to raz, a dwa te dobrze płatne wymagaja ciekawych umiejetnosci/znajomosci/i innych rzeczy, których wiekszosc
  • Odpowiedz
@Doman_60: No ok ale weź np,moja sytuację. Zaczynałam 2,5roku temu za 2200 brutto,kiedy minimalna wyniosła chyba 1850brutto. Teraz,w 2019,będę zarabiać mniej niż ludzie na minimalnej (czyli minimalna 2250,ja nadal 2200). Mam dodatkowe obowiązki,a usłyszałam,że podpisałam umowę na tyle,to tyle mam,a najniższą krajowa czy tam waloryzacja nie ma wpływu na pensje.
No to fajnie. Dlatego się zwijam.
I dlatego też to napisałam,bo są różne sytuacje,na prawdę różne...
  • Odpowiedz
Mam dodatkowe obowiązki,a usłyszałam,że podpisałam umowę na tyle,to tyle mam,a najniższą krajowa czy tam waloryzacja nie ma wpływu na pensje.

No to fajnie. Dlatego się zwijam.


@Nowarozowa: i bardzo dobrze robisz :)
Mam nadzieję że znajdziesz szefa który traktuje pracowników jak ludzi
  • Odpowiedz