Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ogarnia coś bardziej w #android #androiddev #adb ??

Potrzebuje pomocy (,)

Potrzebuje debugować Androida (8.0) na telefonie #huawei Mate 10 Lite (RNE-L21). Przez kabel USB działa, ale muszę działać przez sieć WiFi. Komputer i telefon znajdują się w tej samej sieci, pingują się, zapora na wszelki wypadek na razie otworzona.

Próbowałem:
https://stackoverflow.com/questions/2604727/how-can-i-connect-to-android-with-adb-over-tcp
Działa na innych urządzeniach (jakiś Dell i Samsung S8), ale na tym Huaweiu "ni #!$%@?" ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Wyłączanie serwera ADB, debugowania w telefonie, samego telefonu, zmienianie sieci WiFi i IP nie pomogło.

Rozmawiałem z pomocą techniczną, ale pan Kacper także nie ma pojęcia o co chodzi ani czy istnieje jakakolwiek dokumentacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co robić, jak żyć?
  • 9
  • Odpowiedz
@AgainPsychoX: próbowałeś jakiegoś plugina do Android Studio od tego? ADB WIFI na przykład. Możesz napisać co dokładnie robiłeś, sprawdzę na swoim Mate czy zadziała ;).
  • Odpowiedz
@cimlik: Próbowałem dokładnie to co jest w artykule na Stackoverflow. Z góry dzięki, jeśli mógłbyś sprawdzić :)

Napisałem jeszcze maila do Huawei oraz na forum - oczywiście na razie nie ma odzewu.
  • Odpowiedz
@AgainPsychoX: sprawdzałem za pomocą pluginu ADB WiFi Connect w Android Studio - działa, ale nie bez problemów. Huawei ma to do siebie, że po wyściu z ekranu Opcji programisty wyłącza Debugowanie USB. Trzeba próbować do skutku włączając przed wciśnięciem na Connect za każdym razem Debugowanie USB i pozwolić na debugowanie w trybie "tylko ładowanie". Za którymś razem zaskoczy i już będzie działać poprawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@AgainPsychoX: działa na tej samej zasadzie, ale wyrzuca w miarę sensowny log, więc jest szansa zauważyć co może być nie tak. U mnie wyświetlał, że telefon aktywnie blokuje połączenie, ale po kilku próbach zaskoczyło. W opcjach programisty mam zaznaczone: debugowanie usb, zawsze monituj po podłączeniu usb i weryfikuj aplikacje przez usb.
  • Odpowiedz