Wpis z mikrobloga

@PiersiowkaPelnaZiol: To co piszesz może być prawdą, ale nadal nie ma to nic wspólnego z genetyką i jak sam zauważasz nie jest to implikacją, a właśnie takie bzdury i bajki wciska tu OP i z tego jest beka.
  • Odpowiedz
@dan3k:
No cóż, fajnie jakby zrobić eksperyment, w którym dziecko dwóch lekarzy i sebka i karyny z blokowisk dostaje identyczne warunki do 18 roku życia i ocena co osiągnie w wieku 30 lat.
  • Odpowiedz
@Wygryw11: gdybym był bogaty to miałbym #!$%@? na opinie biedaków :D a tak serio, sam mam kilku kumpli z bogatych domów. Oczywiście zazdroszczę im ale nie tak niezdrowo, niech mają. Dlaczego mieli łatwiej niż ja? Jeden od zawsze robił u ojca w firmie więc gładko rozpoczął karierę. Drugi jest synem generała wojskowego który znalazł dziewczynę, córkę senatora i dostał wysokie stanowisko w państwowej spółce (ale ma wykształcenie w tym kierunku). Trzeci
  • Odpowiedz
@Wygryw11: Tak odnośnie normalności ludzi na alk i poukładania to spójrz na siebie.

Z tego co piszesz, to określasz siebie przez zewnętrzne wartości.
1) bogaci koledzy
2) bogata dziewczyna
3) studia prawnicze na alk
4) własna działalność.
  • Odpowiedz
@jackwalker303:
No bo takie są wartości w prawdziwym świecie, ja #!$%@?, to nie jest bajka, w której liczy się honor, odwaga i braterstwo.

Wartością są osoby bliskie i inni ludzie, z którymi możesz współpracować i im zaufać.
Tego nauczyłem się przez pierwsze ćwierć wieku życia
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol:

Po prostu masz większa szanse, i możliwości zostania inteligentniejszym niż przeciętny chłopak z normalnej rodziny.


Słowo-klucz (a raczej zwrot): masz większą szansę. Nie pewność, że tak będzie. Jest też masa innych czynników, które wpływają na czyjąś inteligencję.

Oczywiście zgodzę się z tym, że pieniądze mogą w tym pomóc. Dostęp do lepszych szkół, zajęć dodatkowych, brak obciążenia psychicznego (choć nie zawsze) spowodowanego biedą et cetera.

Jednakże jestem daleki od stwierdzenia, że
  • Odpowiedz
Jeden z moich bliskich znajomych z uczelni od dawna zajmuje się wspinaczkami i szykuje się by w ciągu kilku lat atakować te najwyższe, drugi gra w piłke i hobbystycznie nagrywa relacje z podroży i zajmuje się profesjonalnym montażem, trzeci próbuje sił w muzyce, gra na 3 instrumentach i śpiewa...


@Wygryw11: typowe bananowe rozrywki
  • Odpowiedz