Wpis z mikrobloga

@crazykokos: mówię tak abstrakcyjnie, że są jakieś tam możliwości, gdy np. czyjaś babcia sprzeda kamienice w Wwie za 100 tysi. A jak ten koleś robił dziesiątki, czy setki transakcji, to przecież nie rzucą się od razu na niego, zwłaszcza że takie super owocne necocjacje cenowe to się zdarzają rzadko, takich nieświadomych wartości nieruchomości, niepiśmiennych starych ludzi, to jest już naprawdę niewielu. Teraz wnusiu ma internet, to sprawdzi, coś tam też
  • Odpowiedz
@Walkiria81 oj teraz też jest. Serio. Obserwuje ich stronę, jego fejsa. Ciągle mają jakieś deale. Jakaś kamienica na pieknej, pokazali zdjęcia ze środka- syf, chyba ktoś był jakimś zbieraczem, no śmietnik w domu. A zrobili z tego luksusowa kawalerkę. No i uwazaja, że pomogli temu człowiekowi bo był samotny, wszyscy o nim zapomnieli a oni tacy hojni dali mu parędziesiąt tysięcy. Jako coach to wkręcił, że jego życie się teraz zmieni,
  • Odpowiedz
@crazykokos: no i tu pojawia się pytanie, czy to jest wyzysk, czy po prostu korzystanie z okazji? Granica nie jest jakaś super wyraźna, więc ja tego nie potępiam tak z zasady. Z zasyfiałego mieszkania po zbieraczu, nie da się zrobić luksusowej kawalerki za 5 zł, to kosztuje mnóstwo hajsu i ryzyko też jest wielkie - bo nie wiadomo czy jakiś mega syf nie wniknął w ściany, nie wiadomo co on
  • Odpowiedz
@Walkiria81 i te mieszkania są robione byle jak. Jak najszybciej. Za parę lat będą się sypać. Tak jak handlarze samochodow wlewają miód do silnika i robią jakieś poprawki żeby wyglądało dobrze i się sprzedało. Tu tak samo. Tylko to gra o większe pieniądze
  • Odpowiedz
@Walkiria81 wiesz, on z policjantami chodzi na strzelnicę, z rządem imprezuje a Brian Tracy zaprasza go na wakacje. Myślę, że raczej człowiek jest nietykalny. Szkoda nerwów i czasu na walkę
  • Odpowiedz
@martwy_kotek: ale ja wiem co to znaczy - zauważ jednak, że używasz polskiego słowa niezgodnie z jego znaczeniem. Nie "dostarcza" i nie "dowozi", (chyba że p--------a na wózku widłowym :), ale "realizuje" "wykonuje", no od groma jest na to określeń.
  • Odpowiedz
@crazykokos: no ale ja to wszystko rozumiem, dlatego nie bierze się rzeczoznawcę na oglądanie takiego mieszkania (ja bym tak zrobiła). Oczywistym jest, ze nikt nie robi super jakościowego remontu, jak chce sprzedać dalej chatę.
  • Odpowiedz
@Walkiria81 nom. W mysl takich firm- ile starych, drewnianych okien w blokach, kamienicach tyle szans na zarobienie milionów. Bo taka zasyfione kawalerka kupiona za kilkadziesiąt tysięcy w samym centrum Wawy nie poszła za 300k tylko za dużo wiecej
  • Odpowiedz