Wpis z mikrobloga

@loczyn: mam w zasadzie jedno pytanie, tak patrząc na grafikę 3d. Myślisz że ten zawód jest takim następnym informatykiem za 20 lat? No bo kodowe, matematyczne rzeczy będą coraz bardziej robimy komputery. Natomiast rzeczy kreatywne, przede wszystkim bazujące na wyglądzie, chyba powinny być coraz bardziej cenne? Chodzi mi o to że masy ludzi, nie spotykają się na codzień z samym kodem, tylko z obrazem który jest im wyświetlany.
mam w zasadzie jedno pytanie, tak patrząc na grafikę 3d. Myślisz że ten zawód jest takim następnym informatykiem za 20 lat? No bo kodowe, matematyczne rzeczy będą coraz bardziej robimy komputery. Natomiast rzeczy kreatywne, przede wszystkim bazujące na wyglądzie, chyba powinny być coraz bardziej cenne? Chodzi mi o to że masy ludzi, nie spotykają się na codzień z samym kodem, tylko z obrazem który jest im wyświetlany.


@caribbean: Aktualnie jest taki
Kiedy nowy wpis?

Ciężko mi powiedzieć, a o czym byś chciał poczytać?

A sam Hudy to magia.

Indeed :)

Gdzie jest on używany w Polsce?

-Platige Image

-Human Ark
-RIO de Post

to z tych co wiem

@wizard3:
@loczyn: Kontynuacja opisów stanowisk bo ostatnio był chyba wpis o pozycji generalisty. Osobiście proszę o pozycję FX Artist i może Lighting/Shading. Zakres ich obowiązków i jakieś szersze opisanie rzeczy, których trzeba się nauczyć + może jakieś tutki, które polecasz.

Hudy nie jest też używany w Juice? Czy tam do FX jest 3ds max?
@loczyn: Jeszcze parę lat, a CGI i obliczenia inżynieryjne będzie się na jednym sofcie robić xD
Jakie są ograniczenia darmowej wersji w stosunku do płatnej.

@Doleginho: Softy Autodeska (3ds Max, Maya, etc) mają darmowe wersje studenckie na 3 lata, ale nie trzeba być studentem, nie sprawdzają tego :P To tak jakbyś szukał czegoś jeszcze.