Wpis z mikrobloga

@krylu po 5/6 litra dla różowego/niebieskiego jest III stopień. Potem 10/12 i 15/18 dla II i I stopnia, a od 20l jest chyba Zasłużony dla Zdrowia Narodu? Coś takiego

@oh_boiii długo bo od 2012 roku, bo miałem parę wykluczeń (zabiegi itd)

@v1lk dzięki (ʘʘ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@samot: mój przyjaciel oddał już 5 litrów i nie zamierza na tym zakończyć. Jest #lgbt, ale na częście jeszcze o to nie pytają. Jestem pełen podziwu dla osób dodających krew.
  • Odpowiedz
@Jonn: Szaczunek dla przyjaciela za oddawanie!
Samo oddawanie krwi ma mnóstwo benefitów:
1. Dowiesz się czy nie masz HIV, żółtaczki czy jakichkolwiek gorszych wyników
2. Raz w roku masz robioną pełną morfologię za darmo (nie pamiętam czy nie jest nawet jakoś mega fajnie rozszerzona o dodatkowe badania)
3. Masz motywację by nieco zdrowiej się odżywiać i mniej pić (musisz mieć hemoglobinę w normie, oraz nie możesz pić 2-3 dni przed oddaniem)
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem przed każdym oddawaniem krwi wypełniasz kwestionariusz zdrowia a potem idziesz do lekarza który dodatkowo bada ci ciśnienie i poziom glukozy. Na pewno jak wpiszesz swoje leki to lekarz wtedy stwierdzi czy możesz oddawać krew czy też nie.
  • Odpowiedz
@CptLucifer

Legitymację honorowego dostajesz po pierwszym/drugim oddaniu (zależy gdzie oddawałeś). Gratis
Tam wbijają pieczątki po oddaniu, ale to tylko dla twojej informacji bo i tak zawsze wołają o dowód i mają wszystko w systemie.
Po 6l (5 dla różowych) składasz wniosek o legitymację ZASŁUŻONEGO HDK i jak im się zgadza to za jakiś czas odbierasz....i klepiesz litry dalej na kolejne levele.

Standard to 450ml pełnej krwi (biorą też płytki, albo osocze,
  • Odpowiedz