Wpis z mikrobloga

@pijmleko: Powiem ci, że na kilkadziesiąt rozmów kwalifikacyjnych które odbyłem, tylko jednego pracodawcę interesowało to jak sobie radziłem na studiach i jaką miałem ocenę na koniec. To, że masz wpisane koło naukowe to im to tak naprawdę wisi i powiewa. Dla pracodawcy liczy się doświadczenie i umiejętności które nabyłeś w czasie pracy, a nie dyplomiki i kółka.
@pijmleko: Chłopie, co ty robiłeś przez te 5 lat, że nie zainteresowałeś się finansami w branży xD? Przecież od zawsze wiadomo, że CAD/CAM (zakładam że to chcesz robić) słabo stoi i 5 brutto ciężko przeskoczyć.

3200 to absolutnie nie jet dobrze, ale ~3 lata temu duże korporacje okołomechaniczne w Krakowie potrafiły płacić stażystom 1200 brutto za pełny etat :D
Wiem, bo sam się zgodziłem na praktyki za 600 PLN brutto xD
@Gavilar: zdarza się i tak nie mowie że nie za to w moim okręgu nie ma na to szans, a do tego nie powinno być tak, że koleś na kasie w biedronce dostaje tyle co ty xD bo to jest kpina xD
@pijmleko: generalnie studenci to najgorsze zło dla firmy, bo oderwani od rzeczywistości. Od lat odrzucam studentów bez doświadczenia na starcie, za to chętnie przyjmuję ludzi bez wykształcenia z rocznym stażem pracy ale pokornych i zainteresowanych samą pracą - to o wiele lepszy materiał na lojalnego i starannego pracownika.