Wpis z mikrobloga

@onionspirit: @pijmleko:
Przytoczę aktualny stan w mechanice.

Tyle samo co w każdym innym przypadku inżyniera ds. czegośtam non-IT, czyli:

- 4k gross beginner

- 5k gross wersja eco

- 6k gross standard

- 7k gross wersja pro

- 8-9k gross wersja topowa

- 10k+ gross wersja limitowana

Dla Polski B i prowincji Polski A 1k gross w dół.


A patrząc globalnie, to prawie na całym świecie inżynier non-IT:
- beginner
źródło: comment_yHlIjb0yBjhSnIy4aqFkKuUQ3Db9nbPj.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pijmleko: i tak sie ciesz, duzo oferuja. na rynku aplikantow radcowskich/adwokackich we wro jak dostaniesz ponad 2k netto na jakiejkolwiek umowie to mozesz zaczac calowac po stopach. nie mowie juz o takich rzeczach jak uop bo to w ogole nieslychana rzecz.
@Royal_Email: 0.7 x Średnia Krajowa = w Polsce 3200PLN (średnia 4600 brutto). OPowi zaproponowali stawkę taką jak na całym świecie dla świeżaka. Więc nie wiem czy jesteś głupi, czy nie umiesz liczyć...( ͡° ʖ̯ ͡°)

Powtórzę:
Inżynierowie, poza it
- beginner 0,7-1 średnia krajowa
- engineer 1,2-1,5 średniej
- senior/lead 1,5-2 średnie
Waluta nie ma znaczenia. Tak jest na całym świecie.
@motoinzyniere: może jestem głupi, może nie umiem liczyć, ale widzę oferty pracy dla graduate engineer oscylujące w okolicach 1.2 średniej krajowej. No ale może elektronika to jakaś superspecyficzna branża. A nie, mechanika, sieci, QA, automatyka, hvac, wszędzie podobne stawki.
koło naukowe


@pijmleko: nie no jak koło to poniżej 7k z domu nie wychodź xDDD

Też mam 5 lat studiów. Oczywiście nie pracuję w zawodzie. Po magisterce zaczynałem od 2k brutto (wcześniej pracowałem na czarno za nawet mniej, ale tego nie liczę nawet). Teraz nie narzekam, ale od czegoś trzeba zacząć.

Witamy w prawdziwym świecie. Jeśli nie jesteś lekarzem, prawnikiem czy kimś takim to niestety studia nie znaczą prawie nic. Chyba,