Wpis z mikrobloga

@lukaszzz: no dobra, ale nikt nie mówił że będzie lekko. Po studiach w mało której pracy można wymagać zarobków większych niż 3-4k brutto. Co powiesz o lekarzach co tyrali po studiach (6 lat) za 2,5k brutto z niepłatnymi dyżurami i po 200-240h w miesiącu? Gdyby jeszcze studia były jakieś elitarne, mało kto by je robił to co innego ale obecnie praktycznie każdy po technikum / liceum idzie na studia i kończy
@Rst00: Dlatego że potrafię i działam sam wiem że umiem , potrafię ogarnąć temat szybko to wiem że stać mnie na więcej niż #!$%@? 14zł/h netto #!$%@? jakby mi na ryj ktoś napluł

Do tego powstał przedni portal fixly, skręcanie mrbli i cyk plus 100 zł za 2h roboty xD
@pijmleko: ale licz te 14 zl netto z zalozeniem ze przepracowujesz na projekt srednio 83 procent czasu pracy (dane z najwiekszego biura inz w PL ;) ) co wiecej, dolicz licencje, leasing sprzetu, ochrone i sprawdz jakie stawki oferuja firmy podwykonawcom z tej czeci europy a zaczniesz sie glowic z czego sie utrzymuja niektore biura konstrukcyjne...
Do tego powstał przedni portal fixly, skręcanie mrbli i cyk plus 100 zł za 2h roboty xD


@pijmleko: Patrzysz na to bardzo w uproszczony sposób. Jakbyś wykonał tą usługę legalnie to musisz opłacić z tych 100zł jakies 20 kilka na vat, potem zus, nfz itd 1200, dochodowy, księgowość itd. To się tylko opłaca jak okradniesz państwo.

Dolicz że pracodawca z 3400 brutto placi skladki po swojej stronie, chorobowe, urlop, koszty stanowiska,
@pijmleko: no ale tak wygląda życie. Myślisz że specjaliści po 10-15k zarabiali od razu takie pieniądze czy jednak zaczynali od "zera"? Niektórzy zaczynają od najniższej krajowej lub nawet od stażów po kilkaset złotych (nie mówiąc o darmowych) - jest to złe ale takie są realia. Ja bym się rok w takiej pracy przemęczył a później szedł dalej i na pewno z rocznym doświadczeniem będziesz miał większe branie.
@AntyDojcz: dokładnie, przy takiej kwocie brutto koszty to są prawie 5k a gdzie zysk dla pracodawcy? Nikt nie zatrudnia za darmo i na ładne oczy żeby jeszcze dopłacać do biznesu. Skoro pracodawcę kosztujesz 5k to musisz wykonać pracę które przyniosą mu 8-10k. Masz na tyle skilla? Weź jeszcze pod uwagę że to pracodawca odpowiada przed klientem, płaci kary umowne, jest odpowiedzialny za Twój urlop / zwolnienia lekarskie i musi się jakoś
@Rst00: Nie przegadasz. @pijmleko: Wejdź sobie na cad.pl, na forum jest temat o zarobkach inżynierów mechaników. Wymaganie 4k na rękę jest absurdem, jeżeli uważasz, że powinieneś zarabiać więcej to masz problem - bo nie ma ratunku na to. Pracy za tyle nie znajdziesz, a zaraz zaczniesz być za plecami tych co wzięli mniejsze pieniądze i już mają nowe umowy i nowe stawki. EOT z mojej strony.
@pijmleko: Ty się śmiejesz ;D Dzisiaj moja koleżanka która pracuje w HR jakieś firmy o charakterze IT pisze, że poszukują informatyka/sieciowca do SAP na stanowisko Junior. Czytam listę wymagań - nie była to lista wymagań na juniora ;> do tego płynny angielski , praw kat b oraz "Rozwiązywanie problemów informatycznych innych pracowników". 4000 brutto. Oczywiście wyższe z politechniki to absolutne minimum. Ona sobie zdaje sprawę z absurdalności, ale kierownik który ponoć
@pijmleko Aktualnie 5 rok studiów. Inżynier energetyk. Umowa zlecenie na 3100 zł brutto i co z tego? Zanim skończę studia to będę miał półtora roku doświadczenia w zawodzie. Już teraz dostaję oferty na Linkedin czy innych pracuj na te Twoje wspomniane 4 k. Trochę pokory. Tak naprawdę po studiach może masz wiedzę, ale bez doświadczenia nie potrafisz jej zastosować.