Wpis z mikrobloga

@Royal_Email: 0.7 x Średnia Krajowa = w Polsce 3200PLN (średnia 4600 brutto). OPowi zaproponowali stawkę taką jak na całym świecie dla świeżaka. Więc nie wiem czy jesteś głupi, czy nie umiesz liczyć...( ͡° ʖ̯ ͡°)

Powtórzę:
Inżynierowie, poza it
- beginner 0,7-1 średnia krajowa
- engineer 1,2-1,5 średniej
- senior/lead 1,5-2 średnie
Waluta nie ma znaczenia. Tak jest na całym świecie.
@motoinzyniere: może jestem głupi, może nie umiem liczyć, ale widzę oferty pracy dla graduate engineer oscylujące w okolicach 1.2 średniej krajowej. No ale może elektronika to jakaś superspecyficzna branża. A nie, mechanika, sieci, QA, automatyka, hvac, wszędzie podobne stawki.
koło naukowe


@pijmleko: nie no jak koło to poniżej 7k z domu nie wychodź xDDD

Też mam 5 lat studiów. Oczywiście nie pracuję w zawodzie. Po magisterce zaczynałem od 2k brutto (wcześniej pracowałem na czarno za nawet mniej, ale tego nie liczę nawet). Teraz nie narzekam, ale od czegoś trzeba zacząć.

Witamy w prawdziwym świecie. Jeśli nie jesteś lekarzem, prawnikiem czy kimś takim to niestety studia nie znaczą prawie nic. Chyba,
@pijmleko: 4 lata w technikum elektronicznym, 4 lata studiowania mechaniki, ale wcześniej #!$%@? po nocach z różnymi własnymi projektami, ferie zimowe w technikum spędzane na organizowanych na własną rękę 2tyg. praktykach, potem na studiach #!$%@? w prawdziwym kole po nocach zakończone pokazami i wyróżnieniami, każdych wakacji staże w zawodzie. Pierwsza praca po studiach w branży automotive w Polsce A na rozmowie pytali o stawkę powiedziałem 4k netto, oddzwonili po 15 minutach,
dobrze, że dużo projektów coding for kids robią to chociaż za parę lat programiści będą też grosze zarabiać :)))


@Moroder: czy dobrze rozumiem, że będziesz się cieszył że inni mają gorzej?
@spokoj: jeszcze co mogę dodać, to że podczas tych wakacyjnych staży to coś tam zarobiłem, ale przede wszystkim dowiedziałem się GDZIE NIE CHCE PRACOWAĆ. Plan był zawsze ten sam - uderzałem do małych firm, gdzie od razu rozmawia się w szefem a nie działem HR i mówiłem, że chce, żeby mi zapłacili za te 2 miesiące i zawsze któraś firma się godziła, ale praca w taki Januszexie, który jest manufakturą i
@pijmleko kisne niemiłosiernie xD jak w końcu znajdziesz jakąś pracę w branży to zrozumiesz, że gówno umiesz i projekty że studiów okażą się dużo mniej skomplikowane od tego co będziesz robić. Ja zaczynałem od 2000 netto i po 4 latach mam już 6000. Ale jak chcesz to szukaj dalej startu za 4000 bez realnego doświadczenia. A jak to zarzutka to daje 6/10