Wpis z mikrobloga

Oczywiscie da sie zarobic wiecej, ale ile osob zarabia np. 5k na reke?, ile osob w skali kraju zarabia więcej niż to 5k? - patrz w statystykach.

A jak zarabiasz to 5-7k na łapę, to gdzie jest sufit? Na pewno na ogromnej większości stanowisk nie jest to legendarne 15k, ed. tylko dużo mniej a prawdopodbnie są to już kwoty wspomniane wyżej.
  • Odpowiedz
@pijmleko: Jest tak jak mówisz... Mam dwójkę stażystów w firmie (1600 cbl netto) którzy są na minusie po każdej wypłacie xD Dopłacają i dojeżdzają po +30km w jedną stronę xD, aby pracować i się uczyć tych pierdół które zrobiła by ameba. Ludzie w tym kraju żyją ograniczeniami.

"Ej OP jak ty chcesz zarabiać 6k brutto bez doświadczenia?" , "OP ciesz się że Ci starcza na chleb" xD

Mam w firmie stażystę z jednego z zachodnich krajów. Nie robi nic. Nic kompletnie, nie mówiąc o doświadczeniu. Całe dnie na telefonie bo nikt nawet mu nic nie zleca. Wynagrodzenie? Staż państwowy (kraj zachodni), 1700 euro/m-c... Więcej niż większość z was zarobi kiedykolwiek w dwa miesiące ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@pijmleko: Tak Ci jeszcze powiem że kiedyś w jednej małej firmie w której miałem rozmowę, budźet na stanowisko był dosyć spory, natomiast mi rzucili chyba właśnie jakieś 3-3,2 k brutto, a dwa zdania później koleś się mnie pytał jak się za to utrzymam i żebym za 3 miesiące nie przyszedł że się nie utrzymam xD
  • Odpowiedz
@pijmleko: Podobna sytuacje przeżyłem i wiesz co? #!$%@?ć te 5 lat studiów, fajna zabawa oraz przygody a wylądowałem w budowlance- wykończeniówka (czytaj wszystko). Większość myśli, że byle pijak zrobi Ci to lub tamto, a uwierz mi niektórzy maja tak wysokie standardy że odpadasz na starcie. Też chciałem nie wiadomo ile na początku po studiach i się przejechałem. Pewne zwroty życiowe tak mnie nakierowały i wiesz co- nie narzekam. Jak jesteś
  • Odpowiedz
@pijmleko: Powiem Ci tak, zanim skończyłem studia dzienne miałem już pół roku doświadczenia w zawodzie a i tak jak ostatnio chodziłem na rozmowę o pracę to nikt mi nie zaproponował więcej niż 3400 brutto. Miałem ostatnio propozycję pracować jako inżynier budowy za 2100 netto xD. Po studiach zatrudniłem się za 3300 brutto, po okresie próbnym gość nie dał mi podwyżki, miałem takie samo nastawienie jak ty i #!$%@?łem tą pracę
  • Odpowiedz
@pijmleko: u mnie w pracy każdy bez wyjątku dostaje tyle samo, chyba ze jakieś doświadczenie w branży wtedy możesz negocjować(inaczej bez sensu). Po pół roku dostajesz podwyżkę w zależności ile potrafisz/jak się zaprezentowałeś.
  • Odpowiedz
@plaster, @chudziutki, @TerapeutyczneMruczenie, @Choir
@PorzeraczParuwek: zboczenie od czytania o geopolityce - używając błędnie tego słowa chodzi mi oczywiście o następujący kontekst >>mówiąc językiem siły<<.

Ja zakładam, że wszyscy ludzie, organizacje, państwa mają swoje interesy i próbują je realizować i że zawsze w mniej lub bardziej świadomy sposób organizmy wybierają to co dla nich najlepsze. Jak ktoś jest mózgiem i ma kilku bliskich kumpli
  • Odpowiedz
  • 0
@pkrr Nie powiem bo jak sie dostaniesz to mnie rozpoznacz i jeszcze wyjdzie na to ze rozgaduje stawki a to nielegalne ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@pkrr Bardziej bym sie bala koreancow na twoim miejscu. ( ͡º ͜ʖ͡º). Poza tym sa dwie fabryki (niedlugo trzy), wiec moze na siebie nie trafimy.
  • Odpowiedz
  • 0
@pkrr Sa niewolnikami pracy, szef to guru, przed ktorym nalezy klekac. Jak sie od razu sie nie postawisz, to bedziesz #!$%@? nadgodziny codziennie do konca zycia w lg ( ͡ ͜ʖ ͡). Potrafia tez dzwonic o 21 ze cos nie zostalo zrobione (oczywiscie zalezy jak i do kogo trafisz).
Ogolnie nie jest zle, ale mysle nad zmiana, bo trafilam do #!$%@? koreanca. Sa tez menadzerowie polacy,
  • Odpowiedz
@Bammbi: a płacą za te nadgodziny? Jak tak to pół biedy, teraz tylko dobra podstawę wyrwać xD ale widzę, że w korpo jak to w korpo
  • Odpowiedz