Wpis z mikrobloga

Mirki GRUBO! POMOCY! Prosze... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pracuje jako informatyk lvl 23. W maju przyszedlem do pracy i zmienilem DNS'y w firmie na 1.1.1.1 i 1.0.0.1 od CloudFlare, aby w dobrej mysli zwiekszyc prywatnosc i szybkosc wczytywania stron. Dzis cos sie #!$%@? i zdechl nam ploter i jego podsiec. ie jest on w stanie polaczyc dysku sieciowego z cuttera. Z roboty wezwali innego infirmatyka i STWIERDZIL ze jak zmienilem DNSy z 8.8.8.8 i 8.8.4.4 od Google na CloudFlara to bardzo zle, mozna zlapac wirusa przez taka zmiane, i ogolnie narobil mi smrodu krzyczac na mnie przed przelozonym bo ON pracuje 25 lat i wie lepiej. #!$%@? na maksa. i pewno cos sie #!$%@? bo te dnsy zmienilem. WTF? #!$%@? no cos mnie trafi. byc moze bede wezwany jutro do szefowaj i jak ja #!$%@? wytlumacze osobie nie technicznej prostymi slowami co to dns i co robi i ze taka zmiana nie miala nic wspolnego z tym ze cos sie samoistnie zyebalo bo dziewczyny z roboty nieraz takie cyrki mialy ale udawalo mi sie je rozwiazac. pomocy. chcialem #!$%@? dobrze a prosze, narobil smrodu bo boi sie ze go wygryze z firmy bo jeszcze mu placi - jeszcze - bo on dojezdza a ja jestem na miejscu. co ja mam #!$%@? teraz robic? ¯\_(ツ)_/¯

#praca #pracbaza #pracait #informatyka #komputery #it #pcmasterrace #linux #windows10
  • 10
@Haraj: ehh gdyby to bylo takie proste. przeciez lepiej uwierzyc komus lvl 35 niz lvl 23. szczyl to sie nie zna. ¯\_(ツ)_/¯ ja tam nie sram bo ja to wiem i bede sie #!$%@? upieral przy swoim a jak cokolwiek wykarze ze to dnsy cos #!$%@? to pokrywam naprawy #!$%@? z wlasnej kieszeni i #!$%@?. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@yomvevixi: powiedz że gdyby nie było dns to zamiast adresu www.dupa.pl musiała by wpisywać 10.23.127, i że tłumaczeniem tego z adresu numerycznego na alfabetyczny zajmuje się inny serwer nie związany z waszymi. A twoja zmiana miała podnieść poziom bezpieczeństwa i prędkość ładowanych stron, ponieważ dowiedziałeś się że google inwigiluje i robi to wolniej. A usterka plotera wynika z jego naturalnego zużycia/wady fabrycznej. Jeśli stary informatyk będzie wiedział lepiej to możesz powiedzieć
@yomvevixi: ogólnie tłumaczenie jest dość proste.

DNSy publiczne służą do łączności z siecią zewnętrzną, nie mają żadnego wpływu na pracę sieci wewnętrznej. Tam powinniście mieć albo DNS prywatny, jeżeli jest potrzebny, albo łączność po stałych adresach.

Myślę że tak jest najprościej. Gadka o wirusach to bujda na resorach.