Wpis z mikrobloga

Niczym się te partie nie różnią


@finix2206: byłbym raczej sceptyczny. PO nie prowadziło rozdawnictwa, zapewniło najwyższy wzrost PKB w Europie (zbudowany na inwestycjach, nie na konsumpcji) oraz nie prowadziło ciągłej walki z UE, przy okazji nazywając ją wyimaginowaną wspólnotą (pewien notariusz) czy szmatą (dzik bojowy w talii jarosława k.).
Chociaż nie zmienia to faktu, że w kwestiach gospodarczych i ekonomicznych obie partie mi nie pasują, chociaż muszę przyznać, że katoliccy socjaliści
@lewaq3000: czy socjalizm ukierunkowany dobrze jest aż taki zły? W krajach wysoko rozwiniętych, zachodnich i skandynawskich, byłoby niebo na ziemi gdyby socjal nie szedł w stronę nowo przybyłych lekarzy leni - a w strone naprawdę potrzebujących - ludzi z mniejszych miast, wsi - z mniejszymi szansami rozwoju, zarobku.
Dobrze wiemy, że nie rodzimy się z równymi szansami. Ale czy pracujący 18h dziennie rolnik jest w czymś gorszy od buissnesmana? Nie. Potrzebujemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wiggum89: oczywiste jest ze obecny uklad wymaga zmiany ale jakos nie jestem w stanie sobie wyobrazić ze stawiam X obok rudego...
No i po tym wpisie jestem już przekonany, że PO ma opłacanych trolli na wypoku. Bo chyba nie można być aż takim durniem. Chyba, że zwykły gimbus, który nie pamięta rządów platfusów. Przecież to jeden #!$%@? był co jest i teraz. Te same złodziejskie mordy, różne znaczki w klapie.
czy socjalizm ukierunkowany dobrze jest aż taki zły?


@Yirmeyahu: to zależy. Bo jeśli idzie w usługi, np. "darmowe" żłobki, posiłki w szkołach, opieka zdrowotna dla osób poniżej 18 roku życia i uczących się, czy w edukację (chociaż w przypadku studiów najlepsze by były niskooprocentowane i gwarantowane przez państwo kredyty studenckie) to nawet dobry pomysł. Jeśli chodzi o roboty interwencyjne to już mniej, ale jeszcze jakoś to dopuszczam.
Jeśli chodzi o typowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yirmeyahu: zawsze bawi mnie wyciąganie Skandynawii. Norwegia siedzi na ropie, a Szwecja zbudowała swoją potęgę na kapitalizmie i zbrodniach i plądrowaniu wcześniej.
Na socjalizm ich teraz stać (i też do czasu), właśnie dzięki temu, że nigdy nie byli nimi wcześniej.