Wpis z mikrobloga

Ten fajny Donald z-----ł kasę z OFE, podwyższył VAT i chciał wprowadzić ACTA więc niech niektórzy tutaj się wstrzymają z tym lizaniem mu d--y, bo jednak jako rzekomi liberałowie powinniście o tym pamiętać. Co innego masakrowanie amatorów z PiS na komisji, a co innego bilans rządów tego cwaniaka.
#polityka #ambergold #tusk
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Greg36: ale w przypadku śmierci osoby ubezpieczonym w OFE spadkobiercy mogliby te pieniądze realnie wypłacić. SUV nie ma takiej możliwości.
  • Odpowiedz
  • 2
@Greg36 możesz mi szerzej wytłumaczyć Na czym polega ta gorszość rządów PiS? Bo dookoła nic takiego nie widzę nasza firma zwiększa zyski sprzedaż rośnie moi znajomi którzy prowadzą filmy też mają teraz lepiej. Chyba że Chodzi ci opinie o Europejskiej elity ale ja tym akurat się nie za bardzo przejmuję.
  • Odpowiedz
  • 11
@roszej PiS rządzi w czasach koniunktury, więc dobre warunki gospodarcze są ich zasługą jedynie w takim zakresie, w jakim nie szkodzą gospodarce.
A nawet jeśli szkodzą, to efekty złej polityki gospodarczej (deficyt budżetowy w czasie hossy) widoczne będą w czasie kryzysu, gdy możliwości zadłużenia się w celu stymulacji gospodarki będą mniejsze.

Gorszość w mniemaniu "europejskiej elity" to kwestia naruszania fundamentalnych zasad ustrojowych, a zważywszy, że to m. in. te elity kupują
  • Odpowiedz
po prostu ja widzę, że mamy wybór między PO i PiSem, a jak mam to wybierać to dużo bardziej wolę PO. Nie mamy wyboru partii, która by mi pasowała, bo taka nie istnieje, a nawet jeśli to nie wygra wyborów, wybieram więc mniejsze zło. Na tym polega polityka.


@lewaq3000 przez takich impotentów intelektualnych jak Ty POPiS od dwunastu lat dzieli między sobą ponad 50% głosów w wyborach samorządowych. Wybierając swoje "mniejsze
  • Odpowiedz
Czy to powoduje, że nagle PO staje się dobrą partią?


@Antyradek: Dokładnie to napisałem wyżej że nikt rozsądny nie uważa Tuska za ideał, to co robi PiS nie umniejsza w żaden sposób grzechom PO ale w porównaniu tego co do tej pory zrobił obecny rząd mogę stanowczo powiedzieć że to jest dużo gorszy rząd. I niestety na razie nie ma alternatywy, i wydaje mi się że jeżeli jakąś zobaczymy to dopiero po tym jak PiS upadnie i wtedy to samo stanie się z PO.

@roszej: Nie pamiętam dokładnie jak wyglądała sprawa z dziedziczeniem obligacji w OFE także
  • Odpowiedz
@BlackHawk144: zgadza się. Było c-----o. C-----o, alw stabilnie. Teraz jest bardziej c-----o i w c--j niestabilnie. A ACTA2 przyjął rząd pisu, podatku vat nie zmniejszył, a inne podwyższył. O masowym przyjmowaniu uchodźców przez pisowców nie wspomnę.
  • Odpowiedz
@Antyradek:

VAT był podniesiony na rok, rok później nadal rządziło PO i nie obniżyli podatku z powrotem.


Owszem i nie obniżył go również PiS - a wręcz powstrzymał przed automatyczną obniżką zapisaną w
  • Odpowiedz
@blvckwhi

vat był podniesiony tymczasowo (i pis go ponownie podniósł)


Chyba nie wiesz o czym mówisz. Cały czas jest "tymczasowo" podniesiony VAT. PiS go nie podniósł, a "jedynie" nie obniżył.
  • Odpowiedz
PiS go nie podniósł, a "jedynie" nie obniżył.


@sorhu: Nie. VAT miał zgodnie z ustawą zostać obniżony do poprzednich wartości - tak było zapisane w ustawie. PiS wprowadził poprawkę, która zmieniła to tak by pozostał na obecnym poziomie.
  • Odpowiedz